Třídit odpad doma je už v ČR pro většinu z nás naprosto samozřejmé. Ale odpad můžeme třídit nejen v teple domova či v kanceláři. Třídit můžeme i na hudebních festivalech, které se většinou konají pod otevřeným nebem. A díky projektu Čistý festival mohou návštěvníci i na vybraných akcích třídit odpad stejně pohodlně jako doma. Letošní ročník projektu Čistý festival byl ovlivněn koronakrizí, řada již naplánovaných akcí byla zrušena, jiné byly v omezeném režimu, teď se projekt přiklonil více k „bezpečné“ přírodě. Z letišť nebo předměstských areálů se tak projekt Čistý festival přesunul do českých hor, stejně jako to letošní léto udělalo mnoho Čechů. Ve vybraných skiareálech, které teď fungují jako tzv. outdoorová centra, si tak můžete užít mnoho zábavy od hudby, přes pohybové aktivity až po třídění odpadů.

 Takhle se mohli při třídění odpadu bavit návštěvníci střediska na Dolní Moravě.Zdroj: Čistý festival
Takhle se mohli při třídění odpadu bavit návštěvníci střediska na Dolní Moravě. 


Odpad můžete třídit i na svých túrách po českých horách. Pravda, na barevné kontejnery na rozlehlých kopcích na každém rohu zrovna nenarazíte, ale když se chce, tak to jde. Kdo zvládne v batůžku přinést sušenky, pití v petce nebo konzervu, zvládne obaly od snězeného jídla odnést v batůžku zpět domů nebo je vytřídit do nejbližších barevných kontejnerů na trase. Velkým pomocníkem může být projekt Čistou přírodou, kde najdete spoustu zajímavých tipů na výlety po Čechách, Moravě i Slezsku, jsou tam k dispozici přesné popisy tras, včetně délky, časové i fyzické náročnosti, zajímavé zastávky a také místa, kde můžete na trase najít barevné kontejnery na tříděný odpad. Třídění v přírodě už není zase tak složité!

 Cesty za Čistými festivaly mohou lidé snadno spojit i s výlety po okolí. Na stránkách Čistou přírodou si mohou vybrat trasu podle svého gusta.Zdroj: Samosebou.cz
Cesty za Čistými festivaly mohou lidé snadno spojit i s výlety po okolí. Na stránkách Čistou přírodou si mohou vybrat trasu podle svého gusta.


Než se vydáte za novými zážitky do české přírody, mrkněte na pár užitečných rad, jak si snadno sbalit věci na rodinný výlet a jak v přírodě správně třídit odpad. Nejen ohleduplným chováním, ale i správným tříděním totiž chráníme tu naši krásnou českou přírodu.