Nejen díky tomu se stala firma vyhledávanou milovníky a obdivovateli krásných a kvalitních věcí z České republiky, ale i velké množství organizovaných turistických výprav ze všech koutů světa má na úspěchu společnosti nezanedbatelný podíl.

Všichni zájemci a nakupující mohou navštívit jejich tradiční stylovou prodejnu ve Zlaté uličce na Pražském hradu nebo na Starém městě a zároveň je možné si objednat každou jednu unikátní položku z celého jejich sortimentu na internetových stránkách www.kolos-alchemist.cz.

Logo společnosti Kolos-AlchemistZdroj: Foto: Se svolením Kolos-AlchemistJak uvádí obchodní manažer Michal Švehla, všechny výrobky jsou originálními autorskými díly, jejichž výroba je ruční a malosériová. „Výrobky, jako jsou ty naše, nenabízí v této formě a takovémto precizním a estetickém vyhotovení žádný jiný výrobce,“ zdůrazňuje.

Nejčastěji si k nim nakupující chodí pro záložky do knih, sklenice a karafy, čajové servisy, svícny, rámečky na fotografie nebo šachové sady. „Nejvíce se prodávají různé figurky, menážky nebo ubrouskovnce a další interiérové doplňky,“ vyjmenovává jednotlivé výrobky s tím, že většina z nich je použitelná i v každodenním provozu běžné domácnosti. A nebo jen jako nevšední a originální dekorace interiéru.

Návrhy a realizace výrobků, forem i přípravků pro výrobu jsou dílem předčasně zesnulého majitele a zakladatele firmy Jana Kunora. „Pan Kunor byl vskutku renesanční člověk s velmi širokým záběrem a znalostmi v oblasti výtvarného umění, historie, literatury, fotografie, modelářství a dalších oborů. Byla a je to pro nás nenahraditelná ztráta, ale i přesto se snažíme dále pokračovat v jeho uměleckém odkazu a tradici, jak nejlépe to umíme," vzpomíná Michal Švehla na závěr rozhovoru.

Kde najdete prodejny:

Zlatá ulička u Daliborky 21/18
Praha 1 – Hradčany
Otevírací doba:
pondělí až neděle
Letní sezona (1. duben – 31. říjen): 9.00 – 17.00
Zimní sezona (1. listopad – 31. březen): 9.00 – 16.00

Templová 6
(Boutique První republika) Praha 1 – Staré Město
Otevírací doba:
úterý až sobota 11.00 – 18.00