A musím konstatovat, že i když rozhovor proběhl v čase již zachmuřeného podzimu, tak díky paní Davidové, jakoby po celou dobu sluníčko na nebi svítilo.

Zdroj: OSMA OSTENDORF

Paní Davidová, jaké byly oslavy?

Byly nádherné a věřím, že s nimi byly spokojení i zúčastnění. Slavili jsme hned 2x. Jednou se zaměstnanci a jejich rodinnými příslušníky. Tuto oslavu jsme uspořádali v den našich „narozenin", 7. září. Měli jsme možnost ji uskutečnit ve sportovním areálu v Humpolci. A obsahem nebyly jenom projevy. Oslava byla plná her a soutěží, jak pro dospěláky, tak i pro děti. Obsah jsme koncipovali i s ohledem na naše výrobky, takže si představte například sloní nohy z našich tvarovek. Pro děti samozřejmě nechyběl ani skákací hrad. A nechyběl ani muzika, na které nám hráli i naši kolegové.

Druhá oslava byla pro naše zákazníky. Chtěli jsme udělat netradiční oslavu, kterou si každý užije. Naše motto bylo „S námi jako v pohádce, máme se jak na zámku, ať to trvá věčně". Dlouho jsme vybírali ten nejlepší zámek, který by nás okouzlil a oslava v něm byla jako v pohádce. Našli jsme ho v městysi Škvorec. Zámek Savoia je jak z pohádky vystřižený. Na oslavu, která byla 10. října, mohli zákazníci přijít oblečeni jako pohádkové postavy a účastnit se soutěží právě na téma pohádek. S našimi zákazníky se známe roky a naše vztahy nejsou jenom obchodní, jsou i přátelské.
Ano, i takto po nějakém čase cítím, že oslavy se vydařily a věřím, že nebyly poslední.

A co jste si k narozeninám nadělili?

Nadělili jsme si areál firmy Marotta. Vzhledem k tomu, že každý vývoj firmy znamená i její růst, začali jsme pociťovat potřebu rozšířit se o nové kryté sklady. A pozemky a budovy firmy Marotta se nabízely. Koupit hotové prostory bylo pro nás, vzhledem k naléhavosti potřeby uskladňovat naše výrobky, mnohem rychlejší řešení, než stavět na našich pozemcích. To stojí čas a vyšší náklady.

A druhý důvod byl dán místně, kdo u nás byl, tak ví, že areál Marotty je situována proti našemu vjezdu. Takže teď jsme na obou březích silnice. Nákup trval poměrně dlouho, vše se ale nakonec zvládlo.

Zdroj: OSMA OSTENDORF

Blíží se nám konec roku, nabízí se tedy každoroční otázka, jak se Vám dařilo?

Neztěžujeme si, nemůžeme být nespokojeni, vývoj je zdravý. Zdravá konkurence v našem oboru nás žene kupředu. Dařilo se nám dobře, narostly nám obraty, takovým, jak já říkám, přirozeným způsobem. Tak věřím, že nám to vydrží i do dalších let.

Podařilo se vám, tak jako v minulých letech, uvést v letošním roce něco nového na trh?

Cílem každé společnosti by měl být vývoj a rozšiřování portfolia. Trh je to, na co reagujeme, a trh po nás chtěl zvýšit kruhovou tuhost, tak jsme ji zvýšili. Na výrobek jsme opravdu pyšní, je kvalitní a skvěle rozšířil naše portfolio. Jde o rozšíření produktové řady KG2000. Ta byla doposud nabízena s kruhovou tuhostí SN10. Nyní kruhová tuhost, tedy odolnost pružných trubek vůči deformaci, dosahuje SN16. Nová produktová řada KG2000 Polypropylen SN16 je tak předurčena pro místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na potrubí.

Máte širokou nabídku produktových řad. Na jakém z blízkých veletrhů nám je můžete představit?

Střídáme Prahu s Nitrou, nyní nás čeká Praha, která je pro nás významná z důvodu našeho českého domácího trhu.

Na Aquatherm Praha 2020 se připravujeme opravdu důkladně. Poučujeme se z minulých let. Budeme mít zase veliký a reprezentativní stánek, vychytáváme každou drobnost, abychom se návštěvníkům veletrhu prezentovali co nejlépe a nejsrozumitelněji. Chceme, aby se měli na co podívat. Je pro nás potěšením vyprávět jim o tom, co máme a poslouchat, jak nám běžní lidé sdělují, že se jim s našimi systémy dělá dobře. To je něco, co nás neskutečně potěší. Veletrh se uskuteční v Praze 9, v PVA EXPO od 3. do 6. března 2020. Určitě se tedy na všechny těšíme na našem stánku.

Na začátku našeho rozhovoru jste zhodnotila to, jak se vám dařilo. Nyní se pojďme dotknout budoucnosti. Kam vaše společnost směřuje?

Příští rok bude určitě také dobrý. Budeme se soustřeďovat na naši firmu a na ošetřování našich procesů. Např. již zmíněné pozemky a budovy Marotty (nyní OSMA II.) – díky ním nyní rozšiřujeme možnosti ve skladování našich výrobků. Budeme tedy vychytávat propojení s Osmou II. a to nejenom v oblasti nakládek a skladování. Budeme vychytávat i nové prostory, které se sklady souvisí, zavádění informačních technologií, nové postupy, které rozšíření jistě také přinese. Bude to nesmírně zábavné a zajímavé a již nyní se na to těším. Budeme nadále otevření i našim zaměstnancům. Všichni vědí, že mohou přijít se svými novými nápady nebo návrhy na zlepšení, ať už za svým vedoucím nebo přímo za mnou. Budeme sklízet to, co jsme v minulých letech zaseli.

Zdroj: OSMA OSTENDORF

Paní Davidová, děkuji Vám za příjemný rozhovor a dovolte mi, abych vám popřála krásné vánoční svátky a rok 2020 zaplněný jenom pozitivními zážitky a úspěchy. A samozřejmě nezapomeňme na zdraví a duševní pohodu.

Děkuji i já Vám. Přeji Vám, našim kolegům, zákazníkům, obchodním partnerům a přátelům krásný a úspěšný rok 2020.

Zdroj: OSMA OSTENDORF