V současnosti zahájila výměnu starých umakartových jader, včetně rekonstrukce navazujících prostor nebo celého bytu. Připraveny jsou vizualizace i pilotní projekt, v rámci něhož proběhne výměna jader najednou v celém bytovém domě.

„Rozhodli jsme se učinit další kroky k výraznému zvýšení komfortu bydlení v obecních bytech a vyměnit stará umakartová jádra. Podle stáří a technického stavu budeme postupně měnit zastaralá bytová jádra a rekonstruovat i další části bytu. Záměr se týká zhruba 2600 bytů, ve kterých umakartová jádra nyní jsou,“ vysvětlila místostarostka Markéta Langrová s tím, že je připravena projektová dokumentace a vizualizace na všechny typy těchto bytů. Lidé si tak budou moci vybrat nejen ze tří variant barevných řešení, ale i zda budou chtít vanu či sprchovací kout nebo prostor koupelny rozšířit.

Ve volných neobsazených bytech, které jsou ve špatném technickém stavu, se současně provádí kompletní rekonstrukce celého bytu, tj. výměna umakartového jádra za sádrokartonové, oprava elektroinstalace, tapety nahradí nové omítky, podlahy dostanou nové PVC, proveden bude i nátěr radiátorů.  Byt dostane také novou kuchyňskou linku, sporák a  vestavěné skříně.  Cena těchto kompletních rekonstrukcí se u jednoho bytu, v závislosti na technickém stavu bytu, pohybuje kolem půl milionu korun.

Zdroj: zadavatel inzerce 

Bytová jádra budou postupně měněna také v pronajatých bytech, a to na základě jejich individuálního posouzení. „Připravena je rekonstrukce celého bytového domu s 12 byty na ul.  Volgogradská. Za tuto rekonstrukci zaplatí radnice 3,8 milionů korun,“ představila místostarostka pilotní projekt, který bude realizován v jednom z nejstarších domů v Zábřehu. 

V roce 2019 vynaložil obvod na opravy bytů téměř 40 milionů Kč a s obdobnou částkou počítá také na tento rok. 

 Zdroj: zadavatel inzerce

Aktuální nabídka bytů, nebytových prostor, garáží a garážových stání v parkovacích domech v lokalitách Ostravy–Hrabůvky, Zábřehu, Výškovic, Dubiny a Bělského Lesa, které tvoří největší ostravský městský obvod Ostrava–Jih, je k dispozici na webu http://nemovitosti.ovajih.cz/