Celoroční vinařská práce se po nucené „covidové pauze“ dočká opět své oslavy vína ve všech svých podobách. K burčáku, vínu, moštu a dobré náladě rozezní Mikulov hudební hvězdy všech žánrů, vínu požehná bůh Bakchus, samozřejmě v těsném závěsu královského průvodu v čele s Václavem IV. a jedinečnou královnou Chantal Poullain.

Už jen do konce června je možné zakoupit zvýhodněnou vstupenku na kompletní třídenní program letošního Pálavského vinobraní v Mikulově, které během druhé zářijového víkendu přivítá české i slovenské hvězdy hudebního nebe. „Na hlavním pódiu amfiteátru se během pátku a soboty vystřídají Olympic, No Name, Marta Jandová, Ben Cristovao, MIG 21, Jelen, Wohnout nebo The Tap Tap. Hudba všech žánrů od dechové až po jazzovou pak bude znít i na dalších 6 pódiích po celém Mikulově“, uvedla produkční pořádající agentury Mikulovská rozvojová Irma Konešová.

Pálavské vinobraní není ale jen o hudbě, hlavní roli má samozřejmě víno. „Po celé tři dny si tak návštěvníci mohou užít prestižní Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti spojené s veřejnou ochutnávkou několika stovek vzorků vín a řadou doprovodných akcí včetně panelové diskuse s podtitulem „Cesta vína naším životem“, která bude i v letošním roce hostit známé osobnosti,“ představila hlavní vinařský program ředitelka Mikulovské rozvojové Petra Eliášová. „Mistrem vinařem se může stát každý, kdo se pustí do soutěže „Po stopách vinaře“ o historii vinařství, života a práce na vinici“, doplnila Eliášová. Víno ve všech svých podobách mohou návštěvníci degustovat na každém koutu Mikulova, ať už na zámku, jeho zahradě i celém okolí. Oblíbeným degustačním místem bude jako každý rok vinařské městečko. V Kapucínské ulici se představí nepřeberné množství vinařství doplněné o stánky s gastronomickými specialitami. Chybět nebude ani vystoupení cimbálových muzik a folklórních souborů. Gastronomické speciality by návštěvníci neměli minout ani v tzv. Gurmánské zóně, která přivítá food trucky.

„Sobotní pódium na náměstí bude tradičně patřit lidovým a dechovým vystoupením umělců všech věkových kategoriích. V poledne přivítají mikulovští poddaní svého krále s královnou, kteří pak budou pokračovat na své audience po celém Mikulově a nevynechají ani tradiční mletí pálavského hroznu a žehnání purkmistrovu vínu,“ popsala Eliášová. Odpoledne se návštěvníci na náměstí mohou těšit i na mluvené slovo v podobě stand-up comedy, vystoupení nadaného umělce a muzikálové zpěváka Ondřeje Rumla a závěr sobotního večera rozproudí HarMálek orchestr, o den dříve rozproudí davy na Náměstí vystoupení hudebních kapel Voilá a Arrhythmia!

Zdroj: Mikulovská rozvojová s.r.o.Permanentky za 500 korun do konce června zakoupíte na www.palavske-vinobrani.cz/vstupenky