Život ve městě mu není lhostejný. Kromě práce tam tráví volný čas, nejčastěji pohybem na venkovních sportovištích. Přes zimu pak s partou nohejbalistů v tělocvičně základní školy. Na místní základní školu chodily všechny jeho děti. O nejmenší a mládež je ve městě celkem dobře postaráno. Město má novou školu, nová sportoviště, kvalitní základní uměleckou školu. Co ale nejen dětem, mládeži, a dospělým ve Frantovkách chybí, je celodenní venkovní koupaliště, kde by rodiny společně za přijatelné peníze trávily v létě aktivně volný čas. Město má sice Aquaforum, ale to je pro řadu návštěvníků v létě finančně nedostupné, chtějí-li tam být více než pár hodin. Proto město potřebuje městské koupaliště, kde bude celodenní vstupné maximálně do 100 korun na dospělého, děti samozřejmě za méně, a přitom Frantovky kdysi měly koupaliště Jadran.

Pavel Weinfurter k tomu uvádí: „Pokud se Trikolóra bude v následujících letech podílet na správě věcí veřejných, bude obnova Jadranu největší prioritou pro Místní organizaci Františkovy Lázně. Zdejší kvalita veřejného života má přímo vliv na spokojenost a sounáležitost obyvatel s městem. Léto, respektive teplé měsíce, se v posledních letech prodlužují. Máme upravené parky, stezky pro pěší a běžce i cyklostezky. Také večerní život v lázeňské sezóně nám mnozí závidí, a jezdí se k nám bavit. Kvalitní městské koupaliště na Jadranu by ještě umocnilo malebnost a přitažlivost našeho městečka. Stejně tak například pivní slavnosti se zapojením celého města (hoteliéři, spolky, kluby, veřejnost) nebo podobná společenská akce, která by navázala na již zavedené akce typu festival humoru, výstava veteránů, zahájení lázeňské sezóny atd. Právě koupaliště a okruh pro in-line tady lidem chybí.“

Podobně se Pavel zamýšlí nad tím, jak pozvednout život ve městě v zimních měsících. Pomohlo by něco ve stylu vánočních trhů na kolonádě, kde by se lidé v prosinci setkávali u stánků s nejrůznějším občerstvením, výrobky místních a dalších zajímavostí. Zapojit by se mohla se svými vystoupeními místní základní umělecká škola. Klíčovou roli by mohli v tomto sehrát místní hoteliéři. Rád by oslovil i všechny místní občany, zda nemají nějaký nápad, jak město v zimě oživit. Dobrých nápadů není nikdy dost. Pokud o něčem víte nebo nad něčím přemýšlíte, podělte se o to s ním.

Zadavatel:Trikolóra hnutí občanů
Zpracovatel: VLM a.s.