Letos se v centru s ohledem na okolnosti rozhodli přinést alespoň kousek vánoční atmosféry každému z nich až domů.

Štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov, 2019Zdroj: Archiv centra

Ačkoliv se obchody ve Westfield Chodov na Štědrý den uzavírají běžně v poledních hodinách, ten pravý Štědrý večer po odchodu posledních zákazníků v centru teprve začíná. Alespoň tomu tak bylo v posledních dvou letech, kdy přímo v prostorách vánočně nazdobeného centra hostil Westfield Chodov štědrovečerní hostinu pro osamělé nebo jinak znevýhodněné lidi.

Štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov, 2019Zdroj: Archiv centra

„Osobní setkání a společně strávený čas se nahradit nedá. Myslím, že to je i jedno z největších ponaučení, které nám rok 2020 přinesl. Doufali jsme, že se s našimi hosty budeme moci potkat přímo v centru, to ale aktuální situace neumožňuje. I tak chceme našim hostům ukázat, že na ně myslíme a že společně zahájená tradice přetrvává a bude opět pokračovat v příštím roce,“ vysvětluje Petra Valentová z Westfield Chodov.

Aby se duch akce zcela neztratil, obdaruje Westfield Chodov ve spolupráci s nájemci centra menšími pozornostmi a praktickými dárky 100 dospělých i dětí, kteří se měli štědrovečerního setkání zúčastnit. Jsou mezi nimi hosté předešlých ročníků i lidé, které Westfield Chodov na večeři pozval ve spolupráci s Nadací Veroniky Kašákové, nadací Krása pomoci, Klubem vozíčkářů Petýrkova, mezigenerační organizací Mezi námi, Fokusem Praha, Jihoměstskou sociální a komunitním centrem Jako doma.

Štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov, 2019Zdroj: Archiv centra

Jedním z hostů, kteří se Štědrého večera ve Westfield Chodov účastnil už v roce 2018, byl i Patrik Procházka.

„Vánoce jsou svátky vzájemné štědrosti a vděčnosti. Proto mě nesmírně těší, že Westfield Chodov přišel právě s nápadem večera pro ty, kteří se ocitli sami, aby se spojili a pochopili, že v tom opravdu nikdy sami nezůstanou. Pro tyto lidi je důležité poznat, že ačkoli jim denně někdo hází klacky pod nohy (nebo pod kola), pořád existuje naděje, že v tom nejsou sami. Že na ně nezanevřeli zdaleka všichni. Je to vlastně i taková odměna za to, že to nevzdali,“ ocenil minulý rok mladý psycholog, kterého už v dětství odkázala mozková obrna na invalidní vozík.

Dárky z Westfield Chodov rozvezou kurýři centra ve dnech těsně před Štědrým dnem. Všichni zúčastnění ale doufají, že příští rok si je ve Westfield už budou moci předat osobně, přesně tak, jak by to o Vánocích mělo být.

Štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov, 2019Zdroj: Archiv centra