Při pěstování zeleniny je dobré mít na paměti, že zeleninu jíme, tzn. měli bychom co nejvíce používat přírodní hnojiva a přírodní pomocné přípravky. Pro výživu doporučujeme přírodní (organické) hnojivo TRUMF Zelenina. Hnojivo můžeme nasypat přímo ke kořenům zeleniny. Pro rostliny je zcela bezpečné, nehrozí popálení kořenů rostlin. Navíc, působí až 3 měsíce.

Zdroj: AgroBio Opava

Pozor na půdní choroby zeleniny.   Dejte do půdy užitečné bakterie!

Zdravý kořenový systém je základ dobré kondice a vysoké úrody zeleniny. Proto po její výsadbě doporučujeme dostatečně rostliny zalít přípravkem z bakterií.

Jedná se o nový český produkt, soupravu ZDRAVÁ zelenina – Odolnost zeleniny. Obsahuje dva přírodní bakteriální přípravky. První přípravek (INPORO Zdravá zelenina) obsahuje bakterie (Bacillus amyloliquefaciens). Podporuje zdravý vývoj zeleniny, včetně jejich kořenů. Bakterie v soupravě osídlí kořeny zeleniny a zároveň vymezí prostor kolem jejich kořenů. Tím pomáhají udržet zelenině zdravé kořeny.

Druhý přípravek (INPORO Růst zeleniny) obsahuje bakterie (Paenibacillus polymyxa). Tyto bakterie navazují u kořenů v půdě vzdušný dusík a zvyšují růst a úrodu zeleniny.

Zdroj: AgroBio Opava

Bakterie se aplikují vždy zálivkou do půdy, jedná se o půdní bakterie (neaplikujte postřikem na nadzemní části rostlin = zde neúčinkují).  Po výsadbě použijte 1. přípravek (INPORO Zdravá zelenina) a po 6 týdnech použijte 2. přípravek (INPORO Růst zeleniny). Tuto zálivku doporučujeme provádět opakovaně, až do sklizně. Každý přípravek (sáček v soupravě) obsahuje 10 g a je na plochu 10 m2.

Zdroj: AgroBio Opava

Více informací najdete na www.agrobio.cz