Proč je důležité aktualizovat životní pojištění?
Váš život podléhá neustálým změnám. Mění se nejen Vaše příjmy a výdaje, ale také výše Vašich osobních a rodinných závazků, které by s výpadkem Vašeho příjmu mohlo být obtížné financovat. Pokud jste své pojištění nechali dlouho nedotčené, je možné, že buď platíte více než je potřeba, nebo Vaše krytí není dostačující. To Vám odhalí finanční analýza.

Bez finanční analýzy ani krok
Důkladná finanční analýza, která zanalyzuje Vaši současnou ekonomickou situaci, je základním pilířem ke správnému nastavení pojištění. Bez ní si totiž nemůžete být jisti, zda je Vaše aktuální krytí dostačující, či naopak zbytečně drahé. Finanční analýza by měla být prováděna pravidelně, minimálně na roční bázi.

5 situací, kdy byste měli přehodnotit své životní pojištění

1. Změna rodinného stavu:
Svatba, rozvod, narození dítěte nebo smrt blízkého člena rodiny může významně ovlivnit vaše finanční potřeby 

2. Splácíte úvěr
S rostoucími úroky se zvyšuje výše splátek a tím také potřeba vyššího zajištění.

3. Změny v práci nebo v podnikání
Snížení či zvýšení Vašich příjmů bude mít 100 % vliv na Vaše potřeby v rámci zajištění. Snížení příjmů bude vyžadovat pravděpodobně vyšší zajištění a naopak.

4. Sportujete  
Pokud jste tuto skutečnost neoznámili pojišťovně, nemusela by Vám v případě úrazu vyplatit peníze.

5. Důchod
Čím blíže k důchodu, tím menší závazky, které je potřeba zajistit, většinou máte.

Jak zkontrolovat své pojištění
Kontaktujte poradce, který s Vámi Vaše pojištění sjednával. Pokud si nejste jisti, zda máte své pojištění správně nastavené, zkuste náš online dotazník, na základě kterého se s námi také můžete spojit.

Dotazník zobrazíte kliknutím ZDE.

Závěrečný tip
Cesta k bohatství je jako péče o zahrádku. Aby Vaše rostlinky (úspory) v zárodku nic neohrozilo, je potřeba postavit silný plot (pojištění), který rostlinky ochrání před vetřelci (výpadky příjmu). Díky tomu budou rostlinky v bezpečí a postupem času porostou. 


Jsme Michal a Matyáš a finance bereme vážně, jdete do toho s námi? Kontaktujte nás a udělejte první krok ke zdravým financím.

Číslo na Michala: +420 604 709 685
Číslo na Matyáše: +420 776 106 602