Když jsem před pěti lety poprvé kandidoval na europoslance, slíbil jsem voličům předně pracovat s maximálním nasazením a hájit české zájmy. Myslím, že mohu říct, že jsem své závazky splnil, protože ze 481 legislativních návrhů, kterých se ujalo 21 českých zástupců v Bruselu, bylo 92 mých. Dále jsem podal téměř 1 800 pozměňovacích návrhů, předně k řešení bezpečnosti, boji proti terorismu a omezení různých podvodů. V žebříčku produktivity práce jsem se proto i umístil na 6. místě mezi 751 kolegy. Nejvíc si ale cením toho, že jsem za mandát mohl pomoci desítkám českých občanů, firem i různým charitativním organizacím.

Teď do toho jdu znovu, a protože to myslím opravdu vážně, dávám svých pět závazků takto veřejně. Ani je proto nenazývám pouhými sliby.

1. BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ
Ať po internetu koluje cokoliv, výpisy hlasování dokazují, že jsem nikdy nepodpořil kvóty na migranty a naopak přímo zabránil automatickému přijetí návrhu DUBLIN IV (trvalé a povinné kvóty), prosadil navýšení rozpočtu na ochranu hranic a díky mé iniciativě byla i posílena spolupráce zemí při pátrání po pohřešovaných dětech. Pro další volební období mám připravený komplexní plán na řešení případných dalších migračních vln a rád bych ho prosadil.

2. ČESKÝ ZÁJEM
Společně s dalšími lidovci jsme se postavili proti dvojí kvalitě potravin a prosazoval jsem práci českých podnikatelů. Podpořil jsem oblast Broumovska, která se tak stává evropskou destinací. A také aktivně a systematicky podporoval oblast Želivky, která se vylidňovala. Český hlas byl slyšet a bude i nadále, protože neumím sedět s rukama v klíně. S tím souvisí i pomoc českým občanům v nouzi.

3. REFORMA EU
Musíme se začít ptát, kde chceme mít EU v roce 2030 a jestli k tomuto cíli dojdeme, pokud se bude pokračovat stejným směrem. Pak je potřeba pojmenovat nedostatky a odstranit je, nikoliv celou EU, protože to bychom s vaničkou vylili i dítě. Osobně mám plán na hodnotovou i institucionální reformu EU a hlavní důvod, proč kandiduji znovu je, abych ho v novém parlamentu začal prosazovat.

4. SPRAVEDLNOST A FÉROVÝ PŘÍSTUP
Dlouhodobě bojuji proti různým šmejdským praktikám, jako je třeba stáčení kilometrů nebo podvody s dotacemi. Všem se snažím měřit stejným metrem, být maximálně transparentní a situaci si ověřovat přímo na místě, proto jsem navštívil přes 60 uprchlických zařízení všude po světě. V tomto hodlám pokračovat a jezdit za občany, protože to poslední co chci, je zavřít se někde „v bruselské bublině“.

5. POSTAVÍM SE ZA PRONÁSLEDOVANÉ KŘESŤANY
Křesťané jsou nejpronásledovanější skupinou věřících na světě. Na půdě EP jsem už otevřel téma odebírání orgánů čínským vězňům i pronásledování křesťanů v Pákistánu, Súdánu a dalších zemích, podpořil kubánské, maledivské i další disidenty a po jednom incidentu i prosadil zákaz vstupu teroristů do evropských institucí. Jako pravicově konzervativní politik proto slibuji v tomto pokračovat a také aktivně vystupovat proti levicové ideologii genderu, která už je nezdravě prosazována v některých legislativách.

Toto se zavazuji dělat v případě dalšího mandátu, opět s mě vlastním pracovním tempem. Ve dnech 24. – 25. května to proto máte ve svých rukách.

Tomáš Zdechovský, europoslanec za KDU-ČSL
na kandidátce 39 (KDU-ČSL)

 

Zadavatel a Zpracovatel: KDU-ČSL