Léky vyrobené z krevní plazmy pomáhají dnes a denně zachraňovat životy. Malých dětí i dospělých pacientů. A některé nemoci neumí současná medicína léčit jiným způsobem. „Proto je krevní plazma, kterou dobrovolníci darují v našich centrech, tak moc důležitá. A proto o ně pečujeme, jak nejlépe umíme,“ říká David Šťastný ze společnosti sanaplasma.
Tisíce lidí v České republice jsou denně závislé na lécích vyrobených z krevní plazmy.Tisíce lidí v České republice jsou denně závislé na lécích vyrobených z krevní plazmy.Zdroj: Sanaplasma.
Ve většině českých sanaplasma centrech panuje takřka rodinné prostředí. Bez ohledu na velikost centra a počet dárců, kteří přicházejí. Nejinak je tomu i v Olomouci. Lékaři, sestřičky i další personál už velkou část z dárců znají osobně. „Mnozí dárci k nám přichází každých 14 dní třeba už několik let v řadě. Vídají nás tedy mnohem častěji, než své babičky, rodiče nebo odrostlé děti,“ popisuje lékařka sanaplasmy Alice Drábková. „Je to pro nás pocta a zároveň si uvědomujeme, o jak velký závazek pro nás jde,“ dodává.
Ve většině českých sanaplasma centrech panuje takřka rodinné prostředí.Ve většině českých sanaplasma centrech panuje takřka rodinné prostředí.Zdroj: Sanaplasma.
Je zřejmé, že tým zaměstnanců je proto klíčový. „Naši lidé jsou skutečně naším nejsilnějším aktivem. Proto je pro nás jejich spokojenost na prvním místě. V našich centrech se nám daří dát dohromady jedinečný tým lidí,“ popisuje David Šťastný. A dodává, že odběrové sestry mají nejvyšší možné dosažené vzdělání – všeobecná sestra bez odborného dohledu a lékaři mají absolvované kmeny. Jedná se tedy o tým složený z naprostých profesionálů.

Olomoucké odběrové centrum sanaplasma
je na adrese Wellnerova 1215/1.

Otevřeno je od pondělí do soboty.

Prvodárci si mohou domluvit schůzku osobně, telefonicky
na 587 114 777 nebo v mobilní aplikaci Sana-App.

www.sanaplasma.cz

Zdroj: Zadavatel