Tentokrát dostanou slovo 2. února 2024 od 19:00 hodin v Klubu Alfa na Veleslavínově ulici 3183 staré regionální tradice. Ples v havířském stylu ponese název Černá hvězda nad hlavou. 

„Stejně jako loni máme připravenu řadu překvapení třeba v podobě stylového občerstvení, výzdoby i bohaté tomboly. Moderování plesu se ujme známý bavič, komik a imitátor Zdeněk Izer, zazpívá Heidi Janků a zatančí ostravský rodák a několikanásobný medailista z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích Jakub Mazůch, který exceloval na parketu s olympijskou vítězkou na snowboardu Evou Adamczykovou v soutěži StarDance,“ říká Marcela Mrózková Heříková, ředitelka CKV.

Zdroj: Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava

Na návštěvníky čeká i jedinečné kouzlo burlesky, kterou předvede ostravská multižánrová tanečnice a taneční lektorka Fallka La Coquine, k tanci i poslechu zahraje noblesní Jerry Erben Swing Band a dechová kapela DEOR. O půlnoci pak převezme hudební žánr legendární retro praskání Rosti Petříka. Ke slovu se samozřejmě dostanou i různé havířské tradice, například legendární „skok přes kůži.“ A kreativním kostýmům návštěvníků se (stejně jako loni) meze nekladou…

Ples byl v minulém roce pořádán v hippies stylu a k tanci zahrála hudební skupina The Backwards (revival kapely The Beatles). Zdroj: Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava

Cena vstupenky, ve které je zahrnuta večeře, činí 800 korun, a zakoupit ji můžete on-line na webových stránkách CKV, recepci CKV ve Vile Hanse Ulricha na Sokolské třídě 26 a v pobočkách ostravských infocenter.

www.ckv-ostrava.cz