Ozganizátoři zvažovali, který region pro novou knižní akci vyberou.


Proč volba padla právě na Plzeň, vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer: „Plzeň má dobrou kupní sílu, díky projektu Evropského hlavního města kultury je zde kulturní zázemí a žádná obdobná akce se zde nekoná. Pro uspořádání veletrhu je zde vhodný areál DEPO2015, který nabízí industriální osobitost a zároveň veškeré potřebné technické zázemí, prověřené celou řadou kulturních a společenských akcí.“

Svět knihy Plzeň proběhne ve dnech 21. - 22. září 2018 ve zmíněném areálu DEPO2015.

Knižní produkce vystavovatelů, jichž je přes 60,  bude doplněna o knihkupectví Kosmas. Návštěvníci tak budou mít možnost nakoupit knihy především autorů, kteří se veletrhu osobně zúčastní, a bude tak  možnost získat jejich podpis během nachystaných autogramiád. Jistě bude lákadlem, že literatura zde bude nabízena za výhodné veletržní ceny.

Zdroj: denik

Doprovodný program se bude konat jak v prostorách DEPO2015, tak i v dalších
plzeňských lokalitách.

„Pro Plzeň připravujeme řadu čtení a diskuzí, během kterých vystoupí autoři a hosté z České republiky i zahraničí. Nachystány jsou pořady pro školy a také pro děti v doprovodu rodičů,“ upřesňuje Radovan Auer. Celkem se během dvou veletržních dní uskuteční více jak 80 akcí, jež zahrnou většinu žánrů, od beletrie či poezie, sci-fi a fantasy, komiksy, až po populárně naučnou a odbornou literaturu.

Zdroj: denik

Na veletrhu budou moci návštěvníci zhlédnout expozici Pocta Rychlým šípům,

připomínající letošní 80. výročí založení tohoto populárního chlapeckého klubu, ke komiksu se vztahuje i výstava Punťa: zapomenutý hrdina českého komiksu (1934 – 1942). Česká historie, konkrétně léta komunistického režimu, bude prezentována instalacemi Fotbal v undergroundu a Příběhy 20. století.

Zdroj: denik

Vstupné na akci je plné 80,- Kč, zlevněné 40,- Kč,
pro školní skupiny 20,- Kč.
Zároveň bude umožněn vstup zdarma na výstavu „100PY“
a 50% sleva na vstup do Muzea knihtisku a knihy v Plzni.

Další informace najdete na www.svetknihy.cz