V testu 51 značek, který je pravděpodobně nejrozsáhlejším srovnáním letních pneumatik vůbec, zvítězil podle redaktorů Auto Bildu model Ventus Prime³ díky svým vyrovnaným jízdním vlastnostem a předvídatelnému chování za všech okolností, stejně jako díky vysokému jízdnímu komfortu a minimálnímu dopadu na životní prostředí.

Většina z nás si zvykla orientovat se na trhu s pneumatikami podle testů, které pravidelně zpracovávají renomované autokluby a motoristické časopisy. K těm nejprestižnějším patří německý ADAC nebo právě magazíny Auto Bild či Auto Tip. Kdo a jak takové testování provádí?

Zdroj: HANKOOK

ADAC se věnuje srovnávání pneumatik řadu let a za tu dobu přivedl svou metodiku k dokonalosti. Využívá totiž nejen polygony, ale i uzavřené úseky cest s příkrým stoupáním a ostrými zatáčkami nebo vysokorychlostní silnice. Jako zkušební jezdce navíc najímá řidiče z povolání a bývalé nebo aktivní závodníky. Ti pak prověřují chování pneumatik v různých provozních režimech včetně mezních situací, jaké přináší třeba jízda na autodromu Nürburgring. Všímají si při tom celkového chování auta, zejména akcelerace a trakce na různých površích, odezvy v řízení a jízdního komfortu. Na jejich hodnocení má ale vliv také hlučnost, valivý odpor, ekonomičnost provozu nebo míra opotřebení konkrétního obutí. Mezi nejdůležitější kritéria patří potom chování pneumatiky na suchu i na mokru. Výsledky „vlhkého testu“ na kropeném povrchu zvlášť z betonu a zvlášť z asfaltové směsi jsou přitom podle přísných kritérií ADAC dvakrát důležitější. Známku „dobrá“, což je v testu vůbec nejlepší možné hodnocení, proto získá jenom pneumatika, která z hlediska trakce a účinnosti brzdění vykazuje mimořádné výkony. V zatím posledním testu letního obutí se to podařilo modelu Hankook Ventus Prime³.

Zdroj: HANKOOKZdroj: HANKOOKZdroj: HANKOOK
V letošním testu časopisu Auto Bild zvítězila pneumatika Hankook Ventus Prime3

Pneumatika, kterou výrobce Hankook dodává v devadesáti rozměrech pro široké spektrum aut od malých kompaktů až po luxusní limuzíny, předstihla konkurenty také v kategorii bezpečné jízdy, když ji Auto Bild označil za naprosto spolehlivou při brzdění na suché i na vlhké vozovce. Právě krátkou brzdnou dráhu považují totiž zkušení řidiči za nejdůležitější faktor bezpečné jízdy.

 Zdroj: HANKOOK
Pneumatika Hankook Ventus Prime3 přesvědčila novináře mimořádnými vlastnosti na mokré i suché vozovce