Denně je v Čechách ukradeno více jak 20 kol a dlouhodobě se tento denní průměr zvyšuje.
Škody za ukradená kola nahlášených na policii ČR se tak vyšplhají ročně nad 100 milionů korun.

My v bikero Vám nedokážeme 100% zaručit, že zrovna vaše kolo se nestane cílem nějakého pobudy, ale rozhodně Vám dokážeme doporučit, jak své kolo kvalitně ochránit a tím i případné zloděje ideálně předem odradit. Existuje totiž jedno zásadní pravidlo, jak své kolo udržet v bezpečí – zámek na kolo kdykoliv a kdekoliv! A pokud váháte, jaký zámek by byl zrovna pro Vás a Vaše kolo vhodný, připravili jsme pro Vás stručného průvodce.

Nejběžnější a dobrá volba pro „chvilkové stání“ - lankový zámek

Zdroj: bikero.cz s.r.o.Zdroj: bikero.cz s.r.o.


Osvědčenou klasiku, se kterou si bohužel poradí každé větší pákové kleště, tak doporučujeme především do batůžku pro ty, kteří šetří váhu a nenechávají kolo stát celý den někde v koutě ulice. S širším lankem samozřejmě stoupá úroveň zabezpečení, ale také váha. Lankový zámek stojí za zvážení především v tom případě, pokud vaše kolo nestálo majlant a chcete jej jen nechat před hospodou, než si vypijete jednu limču.

Ochrání, ale pronese se – U zámek

Skvělá volba, pokud máte v batohu trochu víc místa a necháváte kolo bez dozoru delší dobu. U zámky odradí pěknou část lupičů, protože je vážně těžké, vyhrát zápas s pořádným kusem ohnutého železa. U zámky jsou neskladné a docela slušná těžítka, pokud mají poskytovat maximální úroveň zabezpečení. Doporučujeme všem, nutnost však mít nosič, nebo místo v batohu.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.


Skládačka pro zloděje těžká – skládací zámky

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

Tak tohle je bikero tip! Skládací zámky svojí konstrukcí poskytují přesně tu míru ochrany, kterou potřebujete. Nejsou extra těžké, vejdou se do brašny a část zlodějů rozhodně odradí. U skládacího zámku vás může trochu odradit cena, ale koupě se může opravdu vyplatit, pokud kolo bez dozoru necháváte často. Nenechte se odradit komplikovanější konstrukcí!

Docela posilovna, kterou chcete mít pouze doma – řetězové zámky

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

S řetězovým zámkem se vážně moc tahat nechcete, pokud zrovna neposilujete zádové partie. Pohodovou, ničím nerušenou vyjížďku vám ale taková váha poměrně jistě překazí, takže i přes skvělé zabezpečovací schopnosti – nechte si řetězový zámek na doma, do garáže, do sklepa či na balkon…


Ztratit klíč, nebo zapomenout kombinaci?

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

Tak tohle je dilema. Co je horší? Asi obojí, že? Na kole neodjedete tak ani tak. Co tedy zvolit? Klíčky nebo číselné kódy? Tohle necháme přímo na vás, co více vyhovuje. Na výsledném zabezpečení to už nehraje takovou roli – nejdůležitější je jednoznačně obvodové tělo zámku, jeho šířka, materiály… všechno, co popisujeme v horních řádcích u výběru typů.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

Připomeňme nyní, že denně je u nás ukradeno 15-20 kol. Máte kvalitně zabezpečené to své? Tato malá investice Vám totiž může ušetřit velké starosti. Přitom stačí jen obrátit se na nějakého specialistu, který vám dokáže poradit. A to my v bikero opravdu jsme! Všechny uvedené zámky (a nejen ty) pořídíte na našem eshopu www.bikero.cz nebo se můžete zastavit u nás na prodejně v Hradci Králové, v Novákových garážích.