S IT je to jako se zdravím: dokud funguje, moc na ně nemyslíme. Představte si ale kalné ráno, dejme tomu v listopadu. Nezazvoní budík, ale telefon. Na druhém konci bezdrátu je váš ajtík. Omlouvá se, že spadl server. Chcete se naštvat? Ještě počkejte. Ztracená se totiž zdá i záloha.

Zkuste si to představit: přišli jste o objednávky, účetnictví, smlouvy, fotodokumentaci, e-maily, předávací protokoly… Co uděláte? Co udělají vaši ajtíci? Sáhnou někam pro spolehlivou zálohu? Kam? Jak stará bude? Co budou dělat zaměstnanci, zatímco se bude havárie řešit? Kolik vás stojí 24 hodin odstávky?

Vždy připraveni. Nebo ne?

Nikomu nic podobného nepřejeme, věci se ale prostě stávají. Server si můžete pojistit, a když vám shoří, koupíte si nový. S daty to tak jednoduché není. Když se ztratí nebo uniknou ke konkurenci, je škoda bez nadsázky nedozírná.

Mnoho lidí předpokládá, že mají všechno v pořádku, dokud se neukáže opak. Takže znovu: opravdu víte přesně, jak vaše IT oddělení pečuje o bezpečnost vašich dat? A jak efektivně slouží byznysu?

Za 15 minut budete mít jasno

S bleskovým vyhledáním rizik vám pomůže náš test. Uvede vás do 11 situací, jež píše sám život, a položí vám 29 otázek, jak byste v těchto situacích reagovali.

Zdroj: Blue Partners

Když popravdě odpovíte, získáte nezávislý pohled na šest různých oblastí vašich IT aktivit. Otestujete odolnost firemních dat vůči ztrátě nebo zneužití a zjistíte, jak dobře za své IT utrácíte peníze. Odhalíte slabá místa a dočtete se jak je opravit.

Zdroj: Blue Partners

Výsledky si můžete stáhnout v PDF a prodiskutovat je s kolegy. Dotazník je zcela anonymní.

Test: Jak bezpečné a efektivní IT máte?

Test vytvořila a zdarma poskytla společnost Blue Partners.

Staráme se o bezpečnost informačních systémů a jejich efektivní provoz. Máme 10+ let zkušeností s audity, strategickým rozvojem a podporou podnikových IT struktur. Pusťte z hlavy počítače, soustřeďte se na byznys!