Podpořte imunitu

Prevence a podpora imunity jsou v otázce viróz rozhodující. Je třeba začít včas, to znamená ideálně v září, ještě před návratem do běžného režimu, do práce, do školy a do školky. Důležitý je zdravý životní styl, vyvážená strava s dostatkem vitaminů, kvalitní spánek a fyzická aktivita nejlépe na čerstvém vzduchu. Prevenci můžete podpořit i pomocí volně prodejných léčivých přípravků či doplňků stravy.

Zdroj: Boiron

Výborným pomocníkem je homeopatie

Oblíbeným homeopatickým přípravkem ve světě i v České republice je Oscillococcinum, používané právě pro prevenci chřipkových stavů. Jde o šetrný léčivý přípravek, který má řadu výhod pro celou rodinu. Pro prevenci se každému podává pouze 1 dávka granulí týdně, malým dětem ji rozpusťte v trošce vody. Oscillococcinum se vyplatí mít po ruce nejen kvůli prevenci, ale i ve chvíli, kdy začínáte pociťovat první příznaky onemocnění jako je horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. V tom případě je třeba zvýšit dávkování na 1 dávku 3 x denně po dobu 1 až 3 dnů.

Prevence vhodná pro děti, těhotné ženy i seniory

U dětí, těhotných a kojících žen a seniorů je výběr přípravku pro prevenci obzvlášť důležitý. Těhotné a kojící ženy mohou Oscillococcinum užívat bez rizika, senioři, kteří většinou užívají více léků, zase ocení, že se Oscillococcinum navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňuje. Jedná se o šetrný léčivý přípravek, který nezatěžuje zbytečně už tak zatížený organismus.

Zdroj: Boiron

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Jak rozeznat sezónní chřipku a běžnou virózu?

Zdroj: Boiron