Připravili jsme republikově unikátní projekt VARY°Voucherů na podporu cestovního ruchu. Také tento týden spouštíme celorepublikovou mediální kampaň s názvem „Karlovy Vary - Město zážitků". A chceme do našeho města pozvat i rodiny s dětmi, proto jsme připravili bohatý kulturní program a příměstské tábory pro jejich ratolesti. 

VARY VOUCHER 

Můžete nám říci, jak celý projekt funguje a jaké výhody to má pro návštěvníka Varů?
Už několik dní si každý návštěvník města může vytvořit na webu karlovyvary.cz/voucher svůj poukaz na slevu od tisíce do pěti tisíc korun. Platí nejpozději do konce letošního září, pro pobyty od minimální délky 3 nocí. Vytvořený voucher je nutné jej uplatnit do týdne při rezervaci pobytu. Voucher je nutné uplatnit při rezervaci pobytu do jednoho týdne od jeho vytvoření. Aktuálně je možné rezervovat více než 70 ubytovacích zařízení, další se stále připojují. 

MARKETINGOVÁ KAMPAŇ 

Paní primátorko, byla vytvořena marketingová pracovní skupina, které jste součástí, budete spouštět novou kampaň, která má zacílit na domácí klientelu, můžete nám prozradit, jak bude vypadat?
Spouštíme ji příští týden, bude mít opravdu celorepublikový zásah, poběží v online prostředí, v rádiích, na venkovních plochách a samozřejmě v tisku, bude nepřehlédnutelná. I když jsme letos přišli o některé velké akce, jako třeba filmový festival, v Karlových Varech zažijete spoustu kultury a zábavy i letos. Chceme ukázat, že nejsme jen lázeňské místo, ale jsme moře dobrodružství, moře zeleně, moře výhledů, moře kultury a podobně. Slovo „moře" je součástí naší kampaně také proto, že letos se k moři asi tolik nepodíváme, tak ho můžete zažít ve Varech trochu jinak. 

Infocentrum Karlovy VaryZdroj: Infocentrum Karlovy Vary

MOŘE KULTURY 

Zmínila jste se o tom, že plánujete bohatý kulturní program, co konkrétně chystáte?
Plánujeme toho opravdu skutečně hodně, chceme v létě vynahradit výpadek dění několika měsíců. Budeme v létě opravdu hudební a filmové město. „Náplavka u Thermalu" bude v pátek a sobotu večer místem koncertů, těšit se můžete například na skupiny Mirai, Jelen, na Pavla Calltu, Anetu Langerovou a mnoho dalších. Středy budou patřit regionálním interpretům a stand-up komikům. Mlýnská a Tržní kolonáda nabídnou odpolední kolonádní koncerty, hudbu klasickou, jazzovou a „čaj o páté". Naopak oázu klidu a chill-out zónu najdete v Dvořákových sadech, kde budou v týdnu různé workshopy a přednášky. Volnočasový areál Rolava uvítá na „kulturním ostrůvku" například Monkey Business, Mňágu a Žďorp nebo Františka Nedvěda. Chceme návštěvníky nalákat i mimo centrum města, třeba na nově zrekonstruovanou Goethovu rozhlednu, kde si mohou návštěvníci vychutnat výbornou kávu a každý prázdninový pátek i venkovní grilování. Po velkém úspěchu opět zopakujeme autokino na karlovarském letišti. A jelikož do Karlových Varů prostě film patří, v průběhu léta se můžete těšit i na venkovní promítání na Rolavě. Bude toho opravdu hodně, návštěvníci se mají na co těšit a co je důležité, Moře kultury totiž zažijete ve Varech za STO. 

Co tím myslíte, paní primátorko?
Poslední týdny a měsíce byly pro všechny opravdu velmi těžké a tak chceme vstupy do autokina, letního kina či na hudební produkce pořádané městem zpoplatnit částkou pouze 100 korun. Věříme, že tímto uděláme radost místním i návštěvníkům, aby si užili a užijí si karlovarské kulturní léto naplno. 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 

Připravujete i zajímavou nabídku pro rodiny s dětmi. Rodiče budou moci své ratolesti zdarma přihlásit do „příměstského tábora". Můžete prozradit více?
Je to součást naší podpůrné nabídky pro cestující rodiny s dětmi. Když se rodiče rozhodnou zajít na masáž nebo zahrát si golf, děti se nemusí nudit nebo čekat v hotelu, prostě se vydají vstříc dobrodružstvím, navíc v partě svých vrstevníků. A nemusí to být na celý turnus, ale třeba jen jeden nebo dva dny.

Informace rodiny najdou na webu karlovyvary.cz a s rezervací aktivit jim pomůže přímo jejich hotel.