Od rozhodnutí vede k cíli dlouhá cesta, na které budete muset vyřešit spoustu úkolů a odpovědět si na spoustu otázek. Hledat odpověď na tu, jak to bude s financováním, vám pomohou ve Státním fondu podpory investic. Už bezmála deset let totiž všem vlastníkům bytových domů nabízejí úvěrový program Panel 2013+, který je určený na modernizace a revitalizace jejich domů. Jestli jste se právě teď zarazili, protože bydlíte v cihlovém domě, můžete si klidně oddychnout. I když má program v názvu „panel“, je určený pro všechny bytové domy bez rozdílu technologie výstavy, tedy i pro ten váš, cihlový. Úvěrem z tohoto programu můžete financovat nejen zateplení pláště domu, střech a vnitřních konstrukcí, výměnu oken nebo dveří, ale i opravy základů domu a hydroizolace spodní stavby, pořízení výtahu a třeba i balkonů nebo lodžií. Také nesmíme zapomenout na vyregulování otopné soustavy – její správné fungování je teď v zimních měsících velmi potřebné.

Zdroj: SFPI

V současnosti jsou stále aktuálnější úvahy o využívání alternativních zdrojů energie a možná se zrodily i ve vaší hlavě nebo ve vašem společenství vlastníků či bytovém družstvu. Vězte tedy, že i termosolární panely určené k výrobě tepla a teplé vody lze hradit úvěrem z programu Panel 2013+.      

Zaujala vás možnost požádat o státní půjčku na rekonstrukci bytového domu? Informace o programu Panel 2013+ najdete na webových stránkách Státního fondu podpory investic. Nezapomeňte si přečíst příručku pro žadatele o úvěr, ve které je vše popsáno podrobněji. Pokud přesto nebudete něčemu rozumět, zeptejte se, nic to nestojí. Stejně tak je zdarma, když byste chtěli úvěr s až 30letou splatností uhradit předčasně.

www.sfpi.cz