Aktuální situace přinesla neočekávané náklady neziskovým institucím, jako jsou azylové domy, ústavním zařízení a dalším. „Po celý rok hrdě podporujeme dětí a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí. V tomto náročném období chceme být partnerem o to víc a usnadnit organizacím jejich každodenní fungování," uvedla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Příspěvek, o který už nyní podle Režné organizace ve zrychleném grantovém řízení žádají, mohou použít například na nákup ochranných pomůcek, dezinfekce, vitamínů nebo na pokrytí personálních nákladů spojených s doučováním dětí a další péčí během koronavirové krize.

Přejeme všem především hodně zdraví a věříme, že už brzy se budeme moci vrátit ke všem volnočasovým aktivitám, které s radostí podporujeme," dodala Petra Režná.

Nadační fond Albert v loňském roce oslavil 10 let svého působení. Mezi dlouhodobé aktivity nadace patří projekty Bertík pomáhá, Obchůdky s Albertem, Do Alberta na praxi nebo vzdělávací program Zdravá 5, který je akreditovaný MŠMT a během roku proškolí desetitisíce dětí.