Sníte o exotice vzdálených krajin? Svůj sen si splníte během návštěvy unikátního skleníku Fata Morgana, který je přístupný denně kromě pondělí vždy od 9.00 do 16.00 hodin a to i během vánočních svátků. Vychutnat si tu můžete výpravu do exotické oázy, kde vás obklopí zeleň spolu s vůní pestrobarevných květů. Během prohlídky procestujete bezmála celý svět od pouští po tropický deštný les a od nížin až k mlžným vrcholkům And.

Prohlídku tropické oázy zpestří až do 10. ledna 2021 fotografická výstava nazvaná Botanická putování Vietnamem. Do Vietnamu se obvykle jezdí za mořem, památkami a atraktivním asijským koloritem. Tato země má však i velice krásnou a zajímavou přírodu, která rozhodně stojí za bližší prozkoumání. Jak se žije ve vietnamských městech i v malých vesnicích, které plodiny pěstují na políčkách i v zahrádkách, co se jí, jak se nakupuje nebo pracuje v tropickém lese, a mnoho dalších zajímavostí přiblíží kromě fotografické výstavy také nedávno vydaná kniha.

Po prohlídce si tu v klidu zakoupíte vánoční dárky pro vaše blízké. Na výběr budete mít z řady tematických předmětů, knih a pořídíte dokonce i unikátní parfém, jímž potěšíte každou ženu. V nabídce nechybí ani nástěnný kalendář pro rok 2021. Kompletní nabídku dárku najdete na webových stránkách zahrady a v případě potřeby si je můžete nechat zaslat i poštou. 

Také ve venkovních expozicích trojské botanické zahrady si i na začátku zimy můžete užít procházku rozlehlým areálem plným vzácných rostlin z celého světa. V zahradě je nově instalovaný informační systém, který přiblíží řadu zajímavostí o jednotlivých expozicích. Novou tvář získala také Stezka osobností unikátního projektu Kořeny osobností, do něhož se zapojilo již 107 významných osobností, které zde v uplynulých letech vysadily vzácné druhy stromů i rostlin.

Návštěvu venkovních expozic zahrady můžete zakončit na památkově chráněné vinici sv. Kláry. V historickém domku vinaře sídlí útulná vinotéka, kde si vyberete z široké nabídky místních vín. U hořícího krbu si v klidu vychutnáte sklenku vína, nebo vás zahřeje voňavý svařák. Lahve dle vašeho výběru vám tu rádi dárkově zabalí a vy tak budete mít pozornost pro všechny milovníky dobrého vína. Zkrátka Botanická zahrada hl. m. Prahy nenechá nikoho při obstarávání ježíška na holičkách.