Skupina Škoda Transportation jako přední evropský výrobce vozidel pro městskou a železniční dopravu je dynamickou a rychle rostoucí společností s rozsáhlou tradicí výroby. Vozidla s okřídleným šípem ve znaku vznikají díky umu a šikovnosti v areálech skupiny Škoda již více než 160 let. Skupina Škoda Transportation pravidelně investuje do rozvoje svých zaměstnanců, rozšiřování technologií i areálů. Kapacita výroby se zvětšuje a klade nároky i na nové pracovní síly.

Škodovka se také pravidelně umisťuje v žebříčku TOP zaměstnavatelé, letos získala 2. místo. Studenti oceňují hlavně stabilitu společnosti a sílu její značky. Úspěch mezi mladými lidmi je dán i tím, že Škoda není pobočkou zahraniční korporace, ale skutečně česká značka, která navíc v posledních letech roste. Pro studenty a absolventy má skupina Škoda Transportation speciální startovací pozice a trainee programy.

Škoda, která již několik let patří pod křídla silné tuzemské skupiny PPF, tvoří budoucnost udržitelné dopravy. Jaké uplatnění v Plzni nabízí? Pokud si chcete přímo sáhnout na jednotlivé vozy, místa ve výrobě a servisu jsou k dispozici pro různé profese. Můžete se podílet na vývoji a výrobě tramvají, elektrických vlaků, lokomotiv nebo třeba souprav metra. Ten, kdo se stane součástí týmů pracujících na komponentech se naopak může realizovat v oblasti pohonů, elektromotorů, pracovat na zakázkách spjatých s výrobou trolejbusů, elektrobusů a nově i autobusů.

Není vám blízký vývoj vozidel a výroba? Smart centrum vyvíjející software i hardware pro autonomní vozidla, komunikační a mediální systémy, nadřazené řízení a prediktivní systémy potřebuje nováčky i zkušené odborníky v IT.

Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes pět tisíc lidí především v Plzni, ale také v Praze, Ostravě, Zlíně nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle center v Česku několik poboček v Německu, Finsku nebo Maďarsku. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může skupina Škoda přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední tři roky přes tři miliardy korun.

Práce na prestižních zakázkách, stabilita, perspektiva a jistota, moderní vybavení pracovišť a kvalitní pracovní zázemí, plus zajímavé ohodnocení a široká škála zaměstnaneckých výhod - to vše představuje pro zaměstnance svět Škodovky. Zaujala vás Škoda? Všechny volné pozice v Plzni najdete zde: skoda.cz/kariera