Proč je lepší nová autosedačka než použitá, jak může kamera v autě pomoci při provozu automobilu a jaké jsou změny v obsahu autolékárničky a povinné výbavy? Odpoví zakladatel sítě prodejen Autodílů Meteor Martin Rigó.

 Od konce loňského roku se změnila pravidla, která se týkají obsahu autolékárničky. Jaké to jsou změny?

Autolékárničky se týkají dvě změny. Je zrušená povinnost výměny lékárničky po vypršení doby exspirace jako celku. Nově je potřeba hlídat dobu použitelnosti jednotlivých částí lékárničky. Samozřejmě je potřeba mít výbavu autolékárničky v neporušených obalech. Druhou výraznou změnou je to, že autolékárnička už nemusí obsahovat trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastovou roušku.

 Každý řidič musí mít ve vozidle povinnou výbavu. I ta prošla změnami. Co tedy musíme mít v autě a co už není povinné?

V povinné výbavě zůstává autolékárnička, výstražný trojúhelník a reflexní vesty. Vypadly žárovky a pojistky, a to z čistě praktického důvodu. Většina řidičů neumí pojistky i žárovky vyměnit a u některých aut to ani svépomocí nejde. Pokud si nejste jistí, v jakém stavu máte autolékárničku a povinnou výbavu auta, zastavte se k nám do Autodílů Meteor, my se na to podíváme a poradíme.

 Doprava na silnicích je stále hustší a s tím jsou spojená rizika nebezpečného chování řidičů a nehody. Velkým trendem se proto stávají kamery do auta. Opravdu jsou tak dobrým pomocníkem řidiče?

Při dnešním provozu se kamera opravdu vyplatí. Natočené záběry totiž mohou posloužit jako důkazní materiál při řešení dopravních přestupků nebo nehody.  Záznamy můžete poskytnout policii nebo pojišťovně k vyšetřování nehody. Materiály ovšem nesmíte veřejně publikovat a šířit. A také si dejte pozor při cestě do zahraničí. V některých státech jsou kamery v autě zakázány. U nás v prodejně Autodíly Meteor pomůžeme vybrat optimální kameru. Je dobré si pohlídat parametry jako je velikost úložiště, kvalita záznamu a také možnost uzamčení souboru při nárazu.

Zdroj: Eva FruhwirtováOdborníci v Meteoru vám poradí s výběrerm vhodné kamery do auta. Autor: Eva Fruhwirtová

 U bezpečnosti ještě zůstaneme. Nejcitlivější skupinou jsou jednoznačně děti. Jak se rozhodnout, když nám známí nabízejí použitou autosedačku. Vzal byste ji pro své dítě?

U cizích použitých autosedaček nikdy nevíte, jestli nebyly součástí autonehody. Proto je lepší pro své dítě pořídit sedačku novou a máte zkrátka jistotu.

 Máte dobrý tip na kvalitní dětskou autosedačku?

V prodejně Autodílů Meteor máme největší výběr autosedaček na Vysočině.  Mezi rodiči je čím dál více oblíbená autosedačka Brittax RÖMER Dualfix, která je otočná o 360 stupňů, umožňuje tak převoz dítěte i proti směru jízdy, což je nejbezpečnější. Je plně polohovatelná, s jednoduchým nastavováním a upnutím pomocí Isofixu. K bezpečnosti dítěte přispívá nastavitelná hlavová opěrka a technologie Sict, která zajišťuje špičkovou ochranu proti bočnímu nárazu. Mnohé autosedačky Brittax RÖMER mají světelný indikátor, který rodiče ubezpečí, že jejich dítě má správně upnuté pásy. Baterie pro indikátor vydrží sedm let, takže není potřeba myslet na jeho údržbu.

 Zdroj: Eva FruhwirtováNejvětší výběr autosedaček na Vysočině je v Meteoru. Autor: Eva Fruhwirtová

 Autodíly Meteor najdete v Třebíči, Jihlavě a Žďáře nad Sázavou. Specialisté na autodoplňky a autodíly vám poradí s výběrem vhodné dětské autosedačky, střešních boxů, nosičů na kola, kamery do auta, parkovacích systémů, ale také vhodného oleje, akumulátorů i sněhových řetězů. Není to jen prodejna, ale místo, kde vám poradí a případně ukážou, jak upevnit box na střechu, jak nasadit řetězy na kola a mnohé další. Před prodejnami se pohodlně parkuje, takže vše můžete na svém autě zkusit.

Provozní doba a další informace na www.meteorcz.cz.