Ano, i koberec lze vyrobit s ohledem na ochranu přírody. Pojďme se těmto kobercům podívat na chloupek.

Společnost Koberce BRENO vám nabízí novou kolekci koberců s názvem Sedna®. A není to kolekce ledajaká. K její výrobě byly použity zbytky rybářských sítí z mořského dna a použité PET plastové láhve. Vrchní vrstva, tedy ta, po které chodíte nebo, na které odpočíváte je vyrobena z regenerovaného nylonu ECONYL®. Spodní vrstva, která slouží jako podklad koberce, ECO FusionBac, je vyrobena z 100% recyklovaných PET plastových lahví, což opět přispívá k ochraně přírody.

Zdroj: BRENO

Co je to regenerovaný nylon?

Regenerovatelnost vlákna znamená možnost převedení příze na nový nylonový výrobek. V našem případě je původní výrobek, rybářská síť, vyčištěna a nakrájena na menší kousky. Takto připravené kousky vstupují do rafinačního procesu, díky kterému se rozpadnou na původní surovinu. Ta je pak zahrnuta do výroby nového nylonového výrobku, jako je například kobercová příze ECONYL®.

Podívejte se na video a posuďte sami, jestli přírodě pomůžete také.

Zdroj: Youtube

Co je to PET?

PET - polyethylentereftalát je termoplast, ze kterého se vyrábí plastové láhve, a které se po použití, v tom lepším případě, hromadí ve žlutých kontejnerech. Zpracování tohoto použitého výrobku spočívá v rozdrcení láhve na vločky, dalším zpracováním drtě poté vznikne regranulát, ze kterého se, v případě koberců, vyrábí vlákno.

A výsledek?

Měkký, luxusní a odolný koberec, který poslouží nejenom vám a vaší rodině, ale také v kanceláři vašim obchodním partnerům. Čemu poslouží však především, je příroda, a to nakonec znamená, že zase slouží nám všem. Příroda slouží nám a není od věci jí pomoc vrátit. Koberce BRENO to vědí, přírody si váží a jdou nejenom s dobou jako takovou, tedy s dobou, která klade stále vyšší požadavky z řad zákazníků. Jdou také s dobou, ve které se přemýšlí nad věcmi hlouběji. S dobou, která chce být v souladu s přírodou.

Zdroj: BRENO

Zdroj: BRENO

Jdete do toho také? Více informací  o této novince vám rádi poskytneme na breno@breno.cz