Předcházet kunám (zejména v motorech aut nebo u drůbeže) se určitě vyplatí. Předejdete pak zbytečným finančním ztrátám (oprava auta, snížení stavů drůbeže, apod.).

Proti kunám doporučujeme přírodní odpuzovače. Jejich aroma je pro ně nepříjemné a ošetřovanému prostoru se vyhýbají.
Na výběr můžete volit mezi odpuzovači ve formě rozprašovače nebo kuliček.

ATAK Odpuzovač kun 500 ml/R je vhodný do všech prostor, zejména však na půdy nebo do kurníků. Aplikuje se postřikem. Odpuzovač nastříkejte všude tam, kam nechcete, aby kuna chodila. Rozprašovač je vhodný i pro použití na kabely v motoru auta. Lze aplikovat také i na pohyblivé části aut v motoru.

Působí intenzivně, že zpravidla postačí cca 3 stříknutí, aby kuny odpudil od postříkaného místa. Postřik opakujte zpočátku každé 2-3 dny (2-3x) po dobu 12 dnů. Poté stačí aplikovat pravidelně 1x týdně. Po vypuzení pak po určitou dobu následný pravidelný postřik chrání proti opětovnému nastěhování kuny.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Zdroj: pixabay

Jednodušší a časové nenáročné použití do aut je odpuzovač kun ve formě kuliček. Jedná se o přípravek ATAK Odpuzovač kun - kuličky.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Jedná se o zelené kuličky, o velikosti cca. 4 cm. Balení tvoří dvě kuličky a jeden plastový držák pro jejich uchycení do motorového prostoru. Držák s vonnou kuličkou se instaluje na studené části motorového prostoru (tj. nesmí se instalovat přímo na nebo vedle horké části motorového prostoru). Jedna kulička má odpuzující účinek až 6 týdnů, tj. balení dvou kuliček tak chrání váš motor až po dobu 3 měsíců.  Kuličky účinkují ihned, po upevnění do motoru.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Na co dát pozor!

Před aplikací odpuzovačů místa, plochy, na které je chcete použít, dezinfikujte! Dojde k odstranění znečištění, značkovacích pachů, které tam kuna zanechala. V opačném případě, by mohla být účinnost odpuzovačů výrazně snížená.

Oba odpuzovače kun jsou vhodné pro celoroční použití (tj. účinkují jak v horku, tak v mrazu).

Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Více informací najdete na agrobio.cz.