Zajištění softwarových služeb bude klíčovým tématem na poli IT a nových technologií. Očekává se masivní zvýšení investic - konkrétně do softwaru by měly firmy po celém světě vložit o 7,2 % více peněz než v roce 2016. Investice do služeb v oblasti IT budou ještě výraznější, dosáhnou 943 miliard dolarů, tedy téměř o 5 % více než loni. A za své investice společnosti očekávají adekvátní ekonomický efekt.

V současnosti zákazník požaduje řešení, které se adaptuje vůči jeho aktuálním potřebám. Je ochoten platit jen za to, co skutečně využívá a potřebuje,“ otevírá téma trendů v IT systémech obchodní ředitel společnosti WEBCOM Pavel Vaněk. „Microsoft Dynamics 365 sjednocuje podnikové informační systémy, ale díky své modularitě nabízí komplexní pokrytí všech firemních procesů. Společnosti si však mohou jednotlivé aplikace i jejich služby libovolně vybírat a kombinovat.

Mezi zásadní benefity patří přizpůsobitelnost pro firmy všech velikostí a odvětví. Hlavním cílem je efektivní řízení obchodních a marketingových aktivit, zlepšování komunikace, koordinace spolupráce pro inovace produktů a zkvalitnění služeb zákazníkům včetně pozáručního servisu a cíleného řízení pracovníků v terénu, dále usnadnění náboru zaměstnanců, jejich zapracování i řízení profesního rozvoje a v neposlední řadě optimalizace provozu a výrobních procesů.

Zdroj: Youtube

WEBCOM a.s., řešení pro řízení marketingových a obchodních aktivit

Microsoft Dynamics 365 je cloudové řešení nové generace,“ pokračuje Pavel Vaněk, „a jeho jednoznačnými výhodami jsou významné úspory v rámci hardwaru i znatelně nižší potřeby IT i lidských zdrojů. Cloudové řešení firmám šetří peníze v dlouhodobém horizontu.“ Obvyklá reálná návratnost investic pro implementaci a provoz cloudových služeb je maximálně tříletá, v případě služeb necloudových to bývá až 100 měsíců.

Zdroj: Youtube

WEBCOM a.s., řešení pro péči o zákazníky a řízení servisních služeb

K jednomu z nejčastěji skloňovaných termínů, v souvislosti s IT trendy pro následující období, patří bezpečnost. Zabezpečení firemních dat je při rozhodování o přechodu do cloudu klíčovou otázkou. Robustní základnu řešení zajišťuje společný jednotný datový model a cloudová platforma Azure, která zaručuje absolutní bezpečnost dat, jednotnost, interoperabilitu a rozšiřitelnost v přirozené integraci s Office 365 a dalšími službami Microsoft.

Pro naše zákazníky používáme metodologii 8 STEPS, která pomáhá vybrat to nejlepší řešení,“ uzavírá Pavel Vaněk. „Dokáže identifikovat rozpor mezi aktuálním stavem organizace a potřebami predikovanými managementem. Naší ambicí je dosáhnout cílů digitální transformace, kterými jsou optimalizace podnikových procesů, snížení nákladů, zvýšení zisků, automatizace rutinních činností, a nabídnout řešení založené na moderních technologiích, které bude zákazníkům skutečně pomáhat zvyšovat výkonnost a zlepšovat klientskou loajalitu.

Jarmila Jelínková, WEBCOM a.s.