Pod heslem „Pravé spojení pro Tachovsko“ jde do říjnových krajských voleb koalice, do níž se spojili občanští demokraté, T0P 09 a nezávislí starostové. V rámci kraje je v čele koaliční kandidátky úspěšná rektorka Západočeské univerzity v Plzni z let 2011 až 2015 a současná poslankyně Ilona Mauritzová. 

Úspěšný starosta
Silnou součást kandidátky, která má šanci v krajských volbách velmi výrazně uspět, tvoří také starostové obcí a měst všech velikostí. Tomu odpovídá i fakt, že na Tachovsku vede tuto kandidátku do voleb starosta městyse Chodová Planá Luboš Hlačík.

Tento absolvent oboru nábytkář na střední průmyslové škole ve Volyni do zvolení starostou Chodové Plané působil jako živnostník a vedl nábytkářskou firmu s několika zaměstnanci. Ve volném čase se nejraději prochází krajinou Českého lesa nebo aktivně sportuje. Na kandidátce reprezentuje nejen Tachovsko s jeho specifickými potřebami pohraničního okresu, ale samozřejmě také pohled středně velkých obcí.

Zkušený pedagog i podnikatel
Výrazné osobnosti na spojené kandidátce zastupují i další části našeho okresu. Jako příklad může sloužit zkušený pedagog Miroslav Pelán, který pracuje jako zástupce ředitele na Střední škole živnostenské a základní škole v Plané, kde má na starosti žáky s handicapem, a zároveň působí jako vychovatel v plánském dětském domově. Miroslava Pelána občané v posledních komunálních volbách Plané zvolili za městského zastupitele a následně dostal i důvěru jako radní města.

Ze stejného města pochází i další kandidát této koalice Miroslav Dusil, který podniká a působí ředitel finanční skupiny.

Propagátor Zlaté cesty
Zkušenost s tachovskou komunální politikou má Roman Soukup, který v minulém funkčním období jako zastupitel předsedal kontrolnímu výboru tamního městského zastupitelstva. Veřejnost ho ovšem zná také jako předsedu spolku Terra Tachovia, s nímž se dlouhodobě věnuje přeshraniční spolupráci a společně s přáteli z německého Bärnau pořádá řadu aktivit na podporu oživení středověké obchodní Zlaté cesty Praha – Norimberk.

Dopravní spojení a rozvoj venkova
Kandidáti koalice chtějí být v krajském zastupitelstvu silným hlasem Tachovska a prosazovat potřeby našeho okresu. Zaměřit se chtějí na dopravu, která je pro náš vůči centru kraje odlehlý a řídce osídlený region vždy klíčová. „Chceme zlepšit dopravní spojení s Domažlickem, které je zajímavé i vzhledem k dostupnosti tamní nemocnice. Usilujeme také o výstavbu severovýchodní obchvatu Tachova a o všestrannou podporu rozvoje venkova,“ představuje starosta Luboš Hlačík některé návrhy, s nimiž jde v našem okrese do krajských voleb jejich „černý kůň.

https://pravespojeni.cz/