Na silné osobnosti vsadil v letošních krajských volbách jejich „černý kůň“ – předvolební spojení občanských demokratů, TOP 09 a nezávislých starostů. Jednoznačně to dokazuje i sestava kandidátů, se kterou jde spojená pravice do boje u nás na Rokycansku.

Potvrzuje to i fakt, že se nejvýše postaveným kandidátem z Rokycanska na této kandidátní listině stal oblíbený místostarosta okresního města Jan Šašek, který v rámci celého kraje kandiduje na šestém místě. Celokrajskou kandidátku vede bývala úspěšná rektorka Západočeské univerzity v Plzni a současná poslankyně Ilona Mauritzová.

Osvědčený a pracovitý místní politik
Oblíbený místostarosta Rokycan Jan Šašek se osvědčil ve vedení města, kde má na starosti zastupování starosty, ale hlavně oblast výstavby a investic. Zároveň má tento mladý politik už také zkušenosti s řízením kraje. Po dvě funkční období totiž zasedal v krajském zastupitelstvu, kde vždy aktivně prosazoval zájmy Rokycanska jako části kraje se specifickými potřebami. Místostarosta Šašek navíc na krajské úrovni nebyl jen řadovým zastupitelem, ale předsedal i důležitému Výboru pro oblast investic a správu majetku.

V jeho rokycanském i krajském působení se vždy projevovalo, že fandí spolkům, které jsou podle jeho názoru zdravým základem občanské společnosti ve městech i obcích. Sám je ostatně členem Spolku pro obnovu památek v Rokycanech a okolí.

Rokycanský místostarosta samozřejmě nežije jen politikou. Mezi jeho záliby patří historie, turistika i sport. Aktivní je také na poli kultury, kde podporuje zejména aktivity spojené s moderním výtvarným uměním. Většinu volného času ale tráví se svými dvěma psy – fenkami amerického bezsrstého teriéra Bárou a Andy.

Hrádek: Starosta i její místostarosta
Výrazné kandidáty pravicové spojení pro říjnové krajské volby ovšem nenabízí jen v samotných Rokycanech. Silné osobnosti kandidují za koalici ODS, TOP 09 a nezávislých starostů i v dalších částech našeho okresu. Dokladem může být třeba i to, že v Hrádku najdeme na kandidátce jak starostku Marcelu Sobotkovou, tak jejího místostarostu Tomáše Rouska. Zatímco v posledních volbách vlastně oba hrádečtí představitelé kandidovali proti sobě – jeden v dresu ODS, druhý za TOP 09, nyní se podobně jako jejich pravicová uskupení v celém kraji spojili, aby dokázali, že pravé spojení může v krajských volbách porazit i celostátně nejsilnější levicové hnutí.

https://pravespojeni.cz/

Zadavatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů
Zpracovatel: VLM a.s.