Domažlicko na kandidátce pro krajské volby, kterou vytvořila ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů, zastupuje krajský náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči a senátor domažlického senátního obvodu Vladislav Vilímec. 

Tento zkušený politik z Kdyně stál již u vzniku Plzeňského kraje jako náměstek hejtmana zodpovědný za rozpočet a finance. A do vínku mu dal stabilní hospodaření a adekvátní podíl na daňových výnosech. Voliči mu dali důvěru i v senátních volbách. Na pozici předsedy hospodářského výboru proto hájí zájmy našeho kraje i v Praze. Z této pozice mohl prosazovat i navýšení financí pro obce i kraje. Na krajské kandidátce nyní figuruje na 11. místě.

Investice do kultury a obnovy památek
V současném vedení kraje Vladislav Vilímec působí jako náměstek pro kulturu a památkovou péči. Má proto jasné představy, jak pokračovat s rozvojem na tomto poli. „Chceme i nadále pokračovat v investicích do kulturních projektů a obnovování památek, protože jsou vizitkou a chloubou našeho kraje. Těším se například na revitalizaci národopisného muzea v Plzni a také na výstavbu Centra pro podporu výtvarné kultury na Klenové,“ představil budoucí plány Vladislav Vilímec a dodal: „Čeká nás také dokončení sklářského muzea v Kašperských Horách. Z dalších konkrétních bodů zmíním přípravu využití bývalé tkalcovny v Domažlicích pro účely Muzea Chodska coby výstavního industriálního prostoru. Osobně jsem silným zastáncem stavby Západočeské galerie. Umožnila by občanům seznámit se s překrásnými sbírkami miliardových hodnot, které Plzeňský kraj vlastní.“

Návrhy pro udržení investic
V pozici předsedy senátního hospodářského výboru se Vladislavu Vilímcovi podařilo prosadit příspěvek obcím až na konečných 1250 korun na obyvatele jako kompenzaci za skutečnost, že stát začal vyplácet tzv. kompenzační bonusy živnostníkům a podnikatelům na úkor daňových výnosů obcí. „Nejsou to žádné peníze navíc. Jde o vyrovnání, které umožní obcím pokračovat v investicích a pomůže v době krize zachránit pracovní místa,“ vysvětluje důležitost svých návrhů Vladislav Vilímec a dodává: „V současné době se zasazuji o to, aby stejná kompenzace plynula i krajům, včetně našeho Plzeňského. Vláda na to ale zatím bohužel neslyší.“

Výrazné osobnosti: Holeček, Faschingbauer
Na spojené kandidátce pravicových stran jsou ale i další výrazné osobnosti z Domažlicka. Stačí zmínit starostu Horšovského Týna Josefa Holečka nebo domažlického zastupitele a bývalého vrcholového sportovce Pavla Faschingbauera.

Domažlicko poslalo na kandidátku předvolební koalice ODS a TOP 09 osobnosti, které jsou připraveny okamžitě pokračovat či naskočit do vedení kraje a pracovat na jeho rozvoji.

https://pravespojeni.cz/

Zadavatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů
Zpracovatel: VLM a.s.