Objevujte městské parky a zahrady

V parných letních dnech není nic lepšího, než se ukrýt do stínu stromu a odpočinout si od pracovního shonu. Připravte si piknikovou deku, sbalte občerstvení a oblíbenou knihu a vyražte ven. Můžete se jen tak procházet, odpočívat na trávě, nebo se třeba vydat na koncert. Ve většině měst se přes léto konají nejrůznější kulturní akce, v parcích a na náměstích můžete navštívit nejrůznější koncerty, venkovní lekce jógy, nebo třeba komentované prohlídky.

Bazény, lomy a koupaliště

Nejlepší lék na přehřátou hlavu je studená sprcha. Nebo pořádná koupačka. Před horkem je nejlepší utéct do bazénu, do jezera, nebo třeba do kádě na zahradě. Venkovní bazény jsou ve většině měst otevřené po celé léto. Pokud vás láká větší adrenalin, navštivte některý ze zábavných aquaparků s množstvím nejrůznějších skluzavek, bazénů a jiných atrakcí. U některých bazénech můžete navštívit umělé pláže, vodní bary nebo třeba bazén s vlnami na surfování.

Letní festivaly

K létu neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Navštívit můžete nejrůznější akce, od festivalů jídla a pití až po sportovní, hudební a kulturní akce. Během letních měsíců se také koná množství pouličních trhů a bazarů, nabízejících možnost ochutnat domácí lahůdky, užít si zábavu nebo zakoupit neotřelé řemeslné výrobky.

Letní kino

Sbalte něco dobrého k jídlu a k pití a vyrazte do letňáku! Parky, střechy nebo třeba zapomenuté amfiteátry se v létě mění ve venkovní kina. Vezměte si deku nebo pohodlnou kempingovou židličku a užijte si film pod širým nebem.

Na kole, pěšky, nebo na bruslích

Rozsáhlá síť cyklostezek se každou chvíli rozrůstá o nové úseky. Pokud máte pár minut nazbyt, obujte inline brusle, nasedněte na kolo, nebo třeba vyběhněte a zkuste se vydat na druhý konec města. Cyklostezky jsou ideální pro cyklisty a bruslaře všech úrovní. Nemáte-li cyklostezku v blízkosti domu, hoďte brusle do kufru auta, nebo naskočte na tramvaj, a vyjeďte tam, kde je to bezpečné. Podél stezek bývá množství kiosků a odpočinkových zón. Můžete relaxovat u vody, dát si limonádu či drobné občerstvení, nebo si třeba zacvičit ve venkovní posilovně.

Muzea a galerie

Navštivte nejrůznější městské kulturní instituce. Muzea a galerie často pořádají speciální letní výstavy a programy. Mnohé z nich mají alespoň v některé dny vstup se slevou nebo úplně zdarma. Dozvíte se něco nového, prozkoumáte kulturní svět, můžete se setkat s přáteli a navíc, zůstanete v příjemném chládku.

Dobrodružství s jídlem

Léto je skvělým obdobím pro získávání nových kulinářských zážitků. Food trucky, pop-up restaurace nebo sezónní menu v místních restauracích vás mohou příjemně překvapit. Food tours, nejrůznější festivaly a trhy vás provedou různými oblastmi světové kuchyně a umožní vám ochutnat lokální i zahraniční speciality.

Venkovní sportovní lekce

Běžte na lekci jógy do parku, zkuste se pořádně zapotit ve venkovní posilovně, nebo se třeba přidejte k hromadnému výběhu. Možnosti jsou neomezené. Zacvičit v parku nebo v lese si můžete sami, s kamarády, nebo na skupinové lekci vedené zkušeným trenérem. Vyzkoušejte cokoliv, co vás kdy lákalo. Dejte si hodinu tai chi, zaposilujte si na TRX, půjčte si paddleboard, nebo se třeba naučte střílet z luku.

Zůstat přes léto ve městě nemusí být otrava. S trochou vůle a s otevřenou myslí můžete vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a zažít spoustu dobrodružství. Nasaďte si sluneční brýle, odhoďte zábrany, zbavte se předsudků, vezměte si láhev s vodou a připravte se na objevování všeho, co léto ve městě nabízí!