Toužíte přistát s raketoplánem, proletět se nad Prahou ve stíhačce, manévrovat nad měsíčním povrchem v lunárním modulu nebo řídit vozítko na Marsu a Měsíci?
Přijďte si vyzkoušet jedinečné simulátory obklopené unikátní galerií podsvícených obrazů z hlubin vesmíru do Planetária Praha.
Zcela nový prostor v podzemí planetária, tzv. simulatorium, je místo zábavy a oddechu, ve kterém se snadno ztratíte v prostoru i čase.

Prostor simulatoria návštěvníkům nabízí 4 simulátory: Atlantis, L-39, Eagle a Rover, relaxační zónu s projekcí, můžete se projít efektním světelným tunelem či shlédnout galerii podsvícených obrazů mlhovin.

Zdroj: Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy

Atlantis
Přistaňte s raketoplánem Atlantis. Povede se vám přistání na první pokus?
Do vesmíru jako raketa, zpět na Zemi jako kluzák - letecký styl slavných raketoplánů. V simulátoru Atlantis si vyzkoušejte poslední část přistání na přistávací plochu.

L-39
Proleťte se ve stíhačce L-39 a vyzkoušejte si výcvik kosmonautů netradičním způsobem. Letoun typu L-39 je dodnes při kosmonautickém tréninku využíván a vy jej tak můžete zažít na vlastní kůži.
V simulátoru L-39 se můžete proletět nad českou krajinou a prohlédnout si Prahu z ptačí perspektivy.
Slavný československý L-39 Albatros čeká, až jej vyzkoušíte.

Rover
Projeďte se v roverech na povrchu Měsíce a Marsu. Krátery pokrytý Měsíc a kamenitý povrch Marsu vyžadují zručného řidiče a odolné vozidlo.
S našimi 4D simulátory otestujte své řidičské schopnosti. Připoutejte se, prosím, bude to trochu skákat.

Eagle
Jedinečný prostor modulu, citlivé ovládání trysek a pohyb lunárního modulu všemi směry. Vyzkoušejte si v simulátoru Eagle zdánlivě jednoduché létání nad povrchem Měsíce.

Více informací se dozvíte na webových stránkách https://www.planetum.cz/simulatorium/.

Zdroj: Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy

PLANETUM

Součástí značky Planetum jsou tři subjekty - Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice, které nabízí chytrou vesmírnou zábavu – astronomické filmy a pořady, pozorování noční i denní oblohy, výstavy, přednášky, kurzy a kroužky a další speciální akce.

Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem. Návštěvníci se mohou plně vžít do kůže astronauta i díky virtuální realitě, přesné kopie 1:1 přistávajícího modulu Apolla 11 či modelu raketoplánu Atlantis.

Když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

www.planetum.cz