V praxi se dlouhodobě osvědčuje kombinace mechanického a elektronického zabezpečení. Pro překonání zamčených bezpečnostních dveří s kvalitní bezpečnostní zamykací vložkou potřebuje zloděj zkušenosti, vhodné nástroje a čas. Jakmile se mu podaří zámek nebo dveře překonat, sebere cennosti a zmizí, aniž by na sebe upozornil.

Nepozorované vloupání přitom znemožní i jednoduchý alarmový systém. Ten lze sestavit zcela na míru. Může například pouze hlídat, jestli nejsou otevřené dveře nebo rozbité okno, sledovat průchod chodbou či dveřmi a nebo kontrolovat, jestli se někdo nepohybuje v okolí domu. Při jakémkoliv narušení sledovaného prostoru se spustí hlasitý alarm, který zloději nedovolí nerušeně pokračovat.

Zdroj: HB Group klíčové centrum

Další možností jsou kamerové systémy. Opět se může jednat pouze o jednu kameru sledující například předsíň bytu, až po libovolně rozsáhlý systém kamer hlídajících jednotlivé prostory domu i celý přilehlý pozemek. Již pouhá přítomnost alarmů nebo kamer zloděje často odradí.

Moderní kamerové i alarmové systémy jsou cenově dostupné, nevyžadují žádné dodatečné rozvody kabeláží a jejich hlavní výhodou je možnost sledovat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo počítače odkudkoliv na světě, co se právě děje u Vás doma a systém vzdáleně spravovat. Samozřejmostí je, že Vám alarmový i kamerový systém automaticky zašle upozornění při pokusu o vloupání.

Zdroj: HB Group klíčové centrum

Uvažujete o zvýšení bezpečnosti svého domu, bytu nebo chaty před nezvanými hosty? Zastavte se v KLÍČOVÉM CENTRU! Máme více než 25 let zkušeností s kompletním mechanickým i elektronickým zabezpečením pro domácnosti i firmy.