Dokonalé zpracování do posledního detailu, minimalistický design, vysoká funkčnost, kvalita i variabilita… Tyto vlastnosti charakterizují dveře nové generace se subtilním hliníkovým rámem, který jim dodává nejen potřebnou pevnost pro maxi rozměry, ale také rozmanité možnosti jejich vzhledu.

Mistr dveřních možností

Moderní hliníkové konstrukce naplno využívají dveře MASTER, díky níž mohou vyrůst do atypických maxi rozměrů. „Dveře MASTER mohou dosahovat maximální šířky jeden a čtvrt metru a výšky v otočném provedení dokonce až 3,7 metru. Navíc je lze zabudovat i do zárubně bez nadpraží, takže mohou sahat přímo od podlahy klidně až ke stropu,“ upřesňuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce designových dveřních systémů.

Dveře MASTER Zdroj: JAP FUTURE s.r.o.

Díky hliníkové konstrukci si mohou dveře MASTER také doslova hrát se svým povrchem. „Nejoblíbenějším materiálem pro opláštění dveří MASTER je designově čisté sklo, které je možné nechat nalakovat nepřeberným množstvím barev včetně metalických odstínů. Dalšími variantami jsou třeba dřevěná dýha, nejrůznější lamináty, zrcadlo, či MDF deska připravená pro nanesení libovolné stěrky nebo tapety, jako je i na sousedící stěně. Dveře tak můžete nechat téměř splynout se zdí,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE. Různé povrchové materiály a jejich barevná provedení můžete navíc i kombinovat a volit z každé strany dveřního křídla jiné.

Dveře lákají na hliník a sklo

Hliníkového rámu využívají také dveře z řady IDEA DOOR. V jejich případě je do středu obvodového rámu vložena skleněná výplň v různých vzhledových úpravách. „Základním typem z řady IDEA DOOR jsou dveře IDEA se skleněnou výplní v podobě čirého, pískovaného, satinovaného a tónovaného skla nebo Grafoskla,“  uvádí Petr Paksi z JAP FUTURE. Na ně pak designově navazují dveřní křídla IDEALINE a IDEANET, která se však liší netradičním pojetím skleněné výplně. „Dveřní křídlo IDEALINE se vyznačuje rozmanitým uspořádáním svislých a vodorovných hliníkových profilů, které pohledově rozčlení skleněnou výplň dveří, a to rovnou v šesti základních modelových variantách – Frisky, Horizontal, Chess, Leave, Thin a Vertical,“ jmenuje Petr Paksi a dodává:  „Dveře IDEANET zase zaujmou výplní s dekorativní kovovou sítí ve stříbrném či zlatavém provedení, která je zalaminovaná uprostřed mezi dvěma skleněnými plochami.“ Po dopadu světla na sklo tato síť vytváří působivý 3D holografický efekt.

Dveře IDEALINE, model HorizontalZdroj: JAP FUTURE s.r.o.

Dveře IDEANET GoldDveře IDEANET GoldZdroj: JAP FUTURE s.r.o.

Více na www.japcz.cz.