Příběh, který Vám chceme vyprávět, se někomu může zdát obyčejný, ale nám připadá jako pohádka. A umocňuje ho fakt, že se skutečně stal.

Ráno 14.3.2020 se začal psát náš Příběh roušek. Zlovir a vláda v jeho područí nám ze dne na den zavřely všech 21 prodejen EVONA. To mělo dopad i na naši chrudimskou továrnu, jejíž historie se píše od roku 1879. Najednou nám ubyly dodávky pro stovky zákazníků věrných naší české značce.

Přesto jsme nechtěli sedět se založenýma rukama a chtěli se podílet na pomoci občanům v boji se Zlovirem, když vláda sama ten boj prohrávala.  

Po vyhlášení zákazu vycházení bez roušek jsme se pustili do jejich výroby. Za partnera jsme zvolili město, kde sídlí naše továrna. Dostali jsme tak šanci pomáhat chránit proti Zloviru chrudimské hasiče, prodavačky, policisty, lékaře, sestřičky, poštovní doručovatelky, řidiče autobusů, úředníky, důchodce v domovech, nemocné i malé děti … Postupně jsme dodali do Chrudimi zdarma 23 tisíc roušek.  

Nic z toho by nebylo možné bez úsilí našich zaměstnanců, kteří se na výrobě roušek podíleli. A nebyly to jen švadleny, ale další desítky zaměstnanců z kanceláří, skladů, údržby apod. Novou krev do žil, ale i slzy do očí, nám vždy vháněly desítky děkovných mailů od občanů z Chrudimi i celé České republiky. Byli jsme z nich skutečně dojati. 

Ale jaká by to byla pohádka bez dobrého konce. Poslední bitva zatím nebyla dobojována. Avšak výroba roušek, na jejímž počátku byl prostý dar, nám přinesl velké množství zakázek, které ani dnes nekončí. Dnes pomáháme v boji se Zlovirem v okolních zemích, především v Německu a Rakousku.

Bylo skvělé pomáhat, ale i přímo potkávat lidi, kteří s maximálním úsilím ochranné prostředky rozváželi, řešili naléhavé případy ohrožení, organizovali pomoc spoluobčanům, z vlastní kapsy kupovali roušky do pečovatelských domů, hospiců, porodnic nebo přispívali z platů na vybavení nemocnic. My děkujeme, že jsme mohli být součástí toho všeho…  

Znovu jsme se rozhodli, že budeme hledat další spojence v boji proti Zloviru, tentokrát z řad našich nejmenších. Ale protože ani v pohádkách nebývá nic zadarmo, rozdáváme nyní na 21 prodejnách EVONA roušky předškolákům zdarma za obrázek, který nám nakreslí.