Po úspěchu čtyř předchozích studií, nezůstává Simona Špačková stát. Tentokrát si vybrala Pardubice jako další město pro rozšíření svojí kosmetické sítě salónů. Přečtěte si, jak tato inspirativní podnikatelka změnila život nejen sobě, ale i osmi dalším ženám.

Zdroj: Studia Simona s.r.o.

Dobrý den, Simono. Je skvělé vás tu mít. Jak se cítíte při otevírání dalšího salonu?
Dobrý den, děkuji. Jsem nadšená a trochu nervózní. Ale jsem velmi ráda, že pardubické studio je přesně podle mých představ a ženám nabízí kvalitní služby a působí v něm úžasný personál.

Co vás motivovalo k otevření dalšího salonu právě v Pardubicích?
Pardubice jsou krásné město, ke kterému mám osobní vztah, protože zde žije část mé rodiny.

Jaké jsou vaše kritéria při výběru lokalit pro nová studia?
Hledám místa s dobrou dostupností pro klienty. Dále beru v úvahu potenciální konkurenci a zájem o kosmetické služby v dané lokalitě.

Jak jste se rozhodla zaměstnat osm dalších žen?
Když vidím talent a vášeň pro kosmetiku u dalších žen, ráda jim dávám příležitost. Je pro mě důležité, aby každá členka mého týmu sdílela mé hodnoty a byla ochotná pracovat i sama na sobě. Tyto ženy nejenže pracují ve studiu, ale stávají se součástí naší kosmetické rodiny.

To zní jako skvělá pracovní atmosféra. Jaké máte poselství pro ostatní ženy, které by chtěly následovat váš příklad a začít vlastní podnikání?
Mým hlavním poselstvím je nevzdávat se a důvěřovat svým schopnostem. Každý začátek může být těžký, ale s odhodláním a prací to jde. Pokud váš sen naplňuje váš život smyslem, pak je to cesta, kterou stojí za to jít.

Simono, vidíme, že máte velké plány pro budoucnost. Můžete nám prozradit, zda máte v úmyslu otevřít další studia i v jiných městech?
Ano. Pardubice beru jako takový začátek ve větších městech. Mým cílem je rozšířit Studia Simona tak, aby byly dostupné co nejvíce klientkám a zároveň, aby nabídly pracovní místa dalším šikovným ženám. V tuto chvíli již zvažuji město Olomouc a Hradec Králové.

Simono,kdo Vám nejvíce pomáhá nebo pomohl při rozšiřování sítě?
Rodina (manžel, maminka). Taťkovi někdy až kouzelné ruce co se týká řemeslné práce. Verča s Verčou, moje dvě hlavní školitelky, se kterými to vlastně celé začalo.

Jakým způsobem získáváte nové zaměstnance do vašich salónů?
V tuto chvíli se mi ozývají slečny samy. Obvykle přes sociální sítě jako je Instagram, facebook, ale i na webových stránkách mohou najít informaci o tom, kam mají poslat životopis v případě zájmu.

Jaké byly vaše největší výzvy při rozšiřování podnikání a jak jste je překonala?
Jednou z největších výzev bylo najít správný tým lidí, kteří sdílejí stejné hodnoty. Důležité je také udržovat kvalitu služeb při rychlém rozšiřování. S tím jsem se vypořádala díky pečlivému výběru zaměstnanců a pravidelnému školení.

Děkuji vám, Simono, za inspirativní rozhovor a přeji vám mnoho úspěchů s novým salonem.
Děkuji vám za příležitost k rozhovoru a těšíme se na každou klientku, která nás navštíví.

Zdroj: Studia Simona s.r.o.

Vystudovala obchodní akademii ve Svitavách. Po střední škole žila nějakou dobu v Praze a pracovala na PSSZ, odtud se ale vrátila zpět do Svitav. Absolvovala kosmetický kurz a začala svoji praxi.
V roce 2021 po 4 letech praxe přišla s myšlenkou služby rozšířit a položit základy něčemu novému. Otevřela druhé kosmetické studio ve stejném městě (Svitavy). V roce 2022 třetí studio v Lanškrouně a další rok na to (2023) studio v Litomyšli. V květnu letošního roku otevřela páté studio v Pardubicích. Na konci roku 2023 založila firmu Studia Simona s.r.o., která se stala kosmetickou sítí, která zaměstnává ženy na hlavní pracovní poměr a má pobočky v několika městech ČR. Celý koncept je zaměřen na kompletní kosmetické péči a vlastním know-how. V roce 2024 chystá také velkou změnu pro studio v Lanškrouně, kde je cílem vytvořit velký beauty salón, ve kterém budou součástí další nové tváře. Sama je perfekcionalistka, a tak klade velké nároky nejen na prostory, aby vypadaly, byly a působily na klientky krásně a pohodově, stejné nároky má na ženy, které si vybírá do svého týmu. Na první místě v této kosmetické síti je precizní práce a příjemné vystupování.

Jsme k nalezení na webových stránkách: www.kosmetikasimona.cz
Na instagramu: studia.simona
na facebooku: studia Simona – síť kosmetických salónů
Objednání je k nám možné přes všechny uvedené portály.

Zdroj: Studia Simona s.r.o.