Město Benátky nad Jizerou, které naleznete pár desítek kilometrů od Prahy na dálnici D10, Vám může poskytnout většinu z toho.
Hlavní dominantou města je renesanční zámek, který je obklopen zámeckým parkem s několika zajímavými budovami, sochami a kašnami. V zámku sídlí regionální muzeum nebo muzeum hraček.

V muzeu hraček my dospěláci s dojetím zavzpomínáte na svá dětská léta. A naše děti se podiví, s jakými hračkami si jejich rodiče nebo prarodiče hráli. V Muzeu Benátecka si užijí všichni. Ale nečekejte, že z muzea vyběhnete za půl hodinky. Pro děti je zde připravená interaktivní prohlídka, během které se mohou stát malým archeologem, zkusit si rytířské brnění nebo na vlastní kůži otestovat jak vypadal trest uvěznění v kládě.
V expozici Tychona Brahe si můžete vyzkoušet měření polohy hvězd a planet. A pokud budete mít štěstí, možná potkáte na chodbách místní bílou paní.

MuzeumMuzeumZdroj: Město Benátky nad Jizerou

Po návštěvě zámku se můžete projít krásným parkem, který byl před přibližně deseti lety revitalizován do dnešní podoby. Součástí parku je také bylinková zahrádka a obnovené barokní jezírko. V parku i na nádvoří zámku jsou umístěny kopie i zrestaurované originály některých historických soch. Ze zahrady je výhled na město, rozkládající se na břehu řeky Jizery.

Zdroj: Město Benátky nad Jizerou

Pro ty, kdo se nebojí výšek, je připraven výstup do zámecké věže, z jejíhož vrcholu se Vám naskytne výhled v pravdě impozantní. Nezapomenutelným zážitkem je pohled na nádvoří zámku, zahradu, vinici nebo daleké okolí. Vstup do věže Vám umožní pracovnice informačního centra, které se nachází v areálu zámku.

Do Benátek nad Jizerou se jezdí i za muzikou. Pravidelné letní hudební festivaly se pořádají na benátecké Loděnici, která byla během loňského roku kompletně zrekonstruována.

LoděniceLoděniceZdroj: Město Benátky nad Jizerou

Ve víceúčelovém areálu kolem Loděnice si zábavu najdou všichni. Na levém břehu Jizery je možné si zahrát beach volejbal, protáhnout tělo na workoutovém hřišti nebo si jen tak lehnout na deku k vodě. Na pravém břehu si návštěvník může skočit na pivko nebo limču nebo zkusit skatepark. I milovníci vážné hudby si přijdou na své. Několikrát do roka rozezní tóny skladeb světoznámých umělců zámecké chodby nebo sály kulturního centra Záložny.