Pochutnat si tygřích krevetách s máslovou emulzí nebo si dát šťavnatý steak z tuňáka s ponzo omáčkou a zakončit to créme anglaise neboli originálním vanilkovým krémem? Tohle se může podařit pouze u stánku podniku Café Imperial Zdeňka Pohlreicha a Valoria Catering na Prima FRESH festivalu. „Zdeněk Pohreich bude opět tváří festivalu, ale hvězdnou sestavu doplní i šéfkuchaři vyhlášených podniků jako jsou Long Strory Short nebo Alcron Restaurant. Menu, které tyhle legendární podniky nabízí, jen tak někde neochutnáte. Jsou to vybrané speciality připravené těmi nejlepšími šéfkuchaři u nás,“ říká ředitel Prima FRESH festivalu Petr Jirásek.

Prach z bonbónu nebo olej z petržele?

Co si připravil podnik Long Story Short s šéfkuchařem Petrem Henešem? Bude servírovat grilovaný chřest s pražskou šunkou ohřátou v máslové emulzi s medem a opraženými semínky a jako sladkou tečku třeba jahody se šlehačkou, rakvičkou a prachem z bonbónu. Originální menu doveze i šéfkuchař Josef Křížek z Alcron Restaurant. V nabídce bude parfait z bryndzy přelité bílou čokoládou, servírovaný s pyré z meruněk nebo batátové gratine s jalapeños remuládou, doplněné o grilovanou brokolici a omáčku z podmáslí s olejem z petržele.

Se street food a lokálními podniky po celém světě

Chutě a vůně z Evropy, Blízkého východu i Asie – to je nabídka street foodů a lokálních podniků. Například Bistro Leháro rozhodně nezahálí a na festival doveze nadupané americké burgry. Plzeňské Prostě bistro! má nachystané speciality Blízkého východu – hummus, falafel nebo arabský karbanátek. Tradiční mongolské knedlíčky nabídne Arslan Buuz a pravou italskou atmosféru naladí Spaghetti Parmigiano.

Zdroj: Pigs production s.r.o.

Zdroj: Pigs production s.r.o.

Živé rozhovory v režii Petra Říbala

Novinkou je letošního Prima FRESH festivalu je Talk Stage „Pod pokličkou“ powered by Ploom, tedy živé rozhovory přímo na pódiu. Moderátorského mikrofonu se ujme Petr Říbal z Evropy 2 a vyzpovídá Zdeňka Pohlreicha, Mirku van Gils, Veroniku Besky a pochopitelně herecké hvězdy televize Prima. Součástí festivalu jsou i koncerty a ten letošní by si neměli nechat ujít fanoušci ANNY K., a to v sobotu 8. května v 18:00 hod.

Zdroj: Pigs production s.r.o.

Zdroj: Alžběta Jungrová

Víno, káva, pivo s výhodami

Festivalové Passy jsou novinkou, která přináší zážitky navíc a slevy. „Návštěvníci mají možnost pořídit si vinný, kávový nebo pivní festival Pass. Každý z nich přináší výhody a také slevy na nákup vína, kávy nebo u pivního Passu zdarma voucher na Školu čepování Pilsner Urquell,“ vysvětluje Petr Jirásek. Festivalové Passy je možné zakoupit zde.

Zdroj: Pigs production s.r.o.

Zdroj: Pigs production s.r.o.

Prima FRESH festival se koná díky podpoře generálních partnerů, kterými jsou Škoda Auto eMobility Provider, Elimon, MOL a Fresh Corner a OC Plzeň Plaza