Filtrované nepasterované světlé pivo s 5 % alkoholu je typické výraznější hořkostí (30 EBU).

„Tento znamenitý světlý ležák vyniká svou jantarovou barvou, vysokou plností a nezaměnitelnou hořkostí s ušlechtilým řízem. Jeho jedinečnost spočívá v použití zcela nové odrůdy chmele s výraznou hořkostí. Harmonickou chuť svatováclavskému speciálu ale dodává až spojení tohoto nového chmele s dalšími dvěma odrůdami tršického chmele a třemi druhy sladů z vyhlášených moravských ječmenů,“ přibližuje novinku Ing. Vladimír Zíka, ředitel Pivovaru Holba.

Sudové pivo a pivní kultura reprezentovaná restauracemi a hospodami po celé zemi je doménou Pivovaru Holba. A proto i Svatováclavský nepasterovaný ležák je výhradně sudový a ochutnat jej bude možné pouze čepovaný v podnicích, kde se o něj dokážou nejlépe postarat. Svatováclavský ležák má mimořádně plnou chuť a jemně chmelovou vůni a odkazuje na nejlepší tradice českého pivovarnictví.

Svatováclavský ležákZdroj: archiv Pivovar Holba

Distribuce tohoto pivního speciálu ze srdce Jeseníků byla zahájena již v druhé polovině srpna a do restaurací a hospod je dodáván v 30 a 50 litrových sudech. Den 28. září, kdy si státním svátkem připomínáme Den české státnosti a zároveň úmrtí přemyslovského knížete Václava, českého světce a patrona českého státu i pivovarnictví, tak bude možno oslavit již se sklenicí tohoto speciálu v ruce.