Jak?

Přejít k nové pojišťovně nemusíte už jen prostřednictvím papírové přihlášky. V dnešní době, kdy se lidé snaží maximum záležitostí vyřídit online cestou je výhodou, když tuto změnu můžete jednoduše provést na internetu. Oborová zdravotní pojišťovna nabízí vyplnit přihlášku na www.chcidoozp.cz nebo můžete zajít osobně na některé ze 40 klientských míst OZP.

Proč?

Zdravotní pojišťovny se liší především v nabídce benefitů (výhod) nad rámec základní zdravotní péče. Význačným kritériem pro změnu pojišťovny je tak i možnost mít celou agendu pohodlně dostupnou online, například v mobilu.

Oborová zdravotní pojišťovna rozšířila svou nabídku příspěvků na preventivní vyšetření. V rámci sedmi programů z řady STOP mohou pojištěnci preventivní vyšetření rakoviny prsu, kůže, prostaty, ledvin a břišních orgánů, dutiny ústní, osteoporózy či infarktu absolvovat zcela zdarma nebo prostřednictvím celoročních kuponů. Výši a podmínky pro čerpání příspěvků najdou pojištěnci OZP na https://www.ozp.cz/benefity, nebo ve své VITAKARTĚ.

Příspěvek lze čerpat na následující preventivní vyšetření:

STOP rakovině kůže: Příspěvek na preventivní vyšetření digitálním či ručním dermatoskopem je určen všem klientům OZP bez věkového omezení.

STOP rakovině prsu: V posledních letech bohužel přibývá případů tohoto vážného onemocnění mezi stále mladšími ženami, a proto OZP přispívá či plně hradí toto vyšetření ženám již od 40. roku jejich života. Z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno až od 45 let.

STOP rakovině prostaty: Vyšetření pro muže od 40 let. Právě tento druh rakoviny je mezi muži nejčastějším. Včasné odhalení přispěje k větší pravděpodobnosti vyléčení.

STOP rakovině ledvin a břišních orgánů: Neexistuje screening těchto nádorů, který by byl hrazený z veřejného zdravotního pojištění. OZP proto poskytuje svým pojištěncům ve věku nad 50 let vyšetření břicha ultrazvukem zcela zdarma, či s příspěvkem v max. výši 800 Kč.

STOP rakovině dutiny ústní: Rizikovou skupinou jsou lidé nad 25 let, 2x častěji muži než ženy, zvláště kuřáci a ti, kteří často pijí tvrdý alkohol. K včasnému odhalení abnormalit ústní sliznice pomáhá mimo jiné i vyšetření přístrojem VELscope.

STOP osteoporóze: Říká se o ní, že je jednou z civilizačních chorob související s naším ne vždy zdravým životním stylem. Tento program mohou u OZP využít pojištěnci nad 50 let.

STOP infarktu: K nejčastějším příčinám pracovní neschopnosti a úmrtí patří ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda a cukrovka. Program je určen pro klienty ve věku 30 až 55 let.

Zdroj: www.ozp.cz

Chytrý pomocník jménem VITAKARTA

Nejjednodušší způsob, jak u OZP čerpat příspěvky, nabízí aplikace VITAKARTA - neboli elektronická pobočka. Z pohodlí domova může pojištěnec využít veškerých služeb, aniž by musel osobně navštívit kamennou pobočku.

Přes 50 benefitů

VITAKARTA přehledně zobrazuje množství a možnosti využití kreditů, které pojištěnci získávají za různé aktivity v péči o své zdraví a přináší informace o všech kuponech včetně podmínek jejich čerpání. VITAKARTA nabízí více než 50 příspěvků rozdělených do programů na podporu zdraví a zdravého životního stylu.

Zdroj: www.ozp.cz