Mnoho věcí se nám fakt podařilo. Vedle zachráněné budovy vlakového nádraží jsme vybudovali nový a krásný přednádražní prostor se 140 parkovacími místy. Na 30 let jsme pronajali a zrekonstruovali budovu bývalé nádražní haly. Opravili jsme kilometry cest a chodníků. Zavedli jsme bikesharing. Postavili jsme tisíc parkovacích míst. Zabránili jsme zrušení odbočky z Ostravské ulice směrem na Šumbark. Prosadili jsme výstavbu nového dětského hřiště v parku za soudem.

Zdroj: Zadavatel.

Již před čtyřmi lety jsme ve spojování viděli smysl. Společně (KDU-ČSL a STAN) jsme byli silnější a dokázali prosadit více. Smysluplná spolupráce v městském i krajském zastupitelstvu s kolegy z ODS a TOP 09 nám ukázala, že jdeme po správné cestě. Dokázali jsme, že i koaliční a opoziční strany SPOLU mohou táhnout za jeden provaz.

V minulém roce jsme SPOLU dokázali vyhrát parlamentní volby a vystrnadit z parlamentu komunisty. SPOLU jsme vrátili Českou republiku zpět na Západ. Jasně se ukázalo, jak je důležité spojovat, ne rozdělovat. Hledat kompromisy, ne hádky. To my umíme.

Bohuslav Niemiec.Bohuslav Niemiec.Zdroj: Zadavatel.Rozhodli jsme se proto předstoupit SPOLU také před voliče v Havířově. Sestavili jsme koalici složenou z KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a STAN. Máme totiž dobrý tým a rozumná řešení. Máme pevné hodnoty, ze kterých vycházíme. Jsou mezi námi lékaři, učitelé, stavaři, strojaři, ekonomové, sociální pracovníci, podnikatelé i ředitelé. Jsme skupina aktivních lidí, kterým není jedno, co se kolem nás děje. Naopak. Chceme posouvat věci dopředu, měnit a rozvíjet naše město tak, aby se v něm nám i našim dětem SPOLU dobře žilo.

Že umíme Havířov posouvat dopředu, jsme dokázali už v současném volebním období. Pořád je ale před námi spousta práce, spousta rozpracovaných projektů. Například rekonstrukce parku za Radostí nebo revitalizace Sušanských rybníků. Ale také úplně nové výzvy.

Máme kvalitní program i pro další čtyři roky. Chceme smysluplně rozvíjet všechny městské části. Budeme usilovat o odpovědné hospodaření města bez zbytečného zadlužování. Zajistíme zlepšení dostupnosti zubních lékařů. Postavíme druhou průmyslovou zónu. SPOLUplus je koalice pro správnou budoucnost Havířova. SPOLU s vámi to dokážeme. Přijďte, prosím, 23. nebo 24. září k volbám.

Bohuslav Niemiec
náměstek primátora, lídr kandidátky koalice SPOLUplus

Zdroj: Zadavatel.

Zadavatel: SPOLUplus
Zpracovatel: VLM a.s.