Při úklidu najdeme občas různé předměty včetně starých šperků, zubních korunek, příborů a jiných kovových předmětů.

I když si nejste jisti, že jde o drahý kov, přijďte a my Vám provedeme bezplatně analýzu. Může se stát, že objevíte skutečné poklady, které můžete rychle směnit na peníze. Návštěva u odborníka se v tomto případě rozhodně vyplatí.

Paní Sedláková objevila při úklidu zlaté šperky, které zdědila po prarodičích a bylo mezi nimi také zubní zlato. „Tenkrát se mi ošklivilo a zlaté šperky mi připadaly staromódní, proto jsem na ně rychle zapomněla“ a navazuje. „V poslední době jsem ale často slyšela o tržních cenách zlata, proto jsem se nyní rozhodla jednat. Hodnota mého zlatého pokladu byla téměř 20 000,- Kč,“ říká s radostí paní Sedláková. Pro toho, kdo je dosud váhavý, zda se prodej starého zlata nebo stříbra vyplatí, nastal správný okamžik. „Zubní zlato bývá podceňované a lidé ho často nechávají u zubaře nebo jej doma odloží stranou, protože je nevzhledné a nevědí co s ním. Zákazníci jsou pak vždy mile překvapeni, když peníze za zubní zlato drží v rukou,“ potvrzuje vedoucí kolínské pobočky Zlaté Banky. „Stejné je to i se starými stříbrnými příbory, které často leží bez povšimnutí ve sklepě nebo v komoře. Z důvodu vysoké hmotnosti mohou lidé i zde získat nemalý finanční obnos,“ vysvětluje. Pro toho, kdo neví, jak naložit se starým zlatem nebo stříbrem, doporučujeme navštívit jednu z poboček Zlaté Banky, kde Vám odborný personál poradí a zároveň i nabídne nejvyšší možnou výkupní cenu, kterou určuje světová burza v Londýně.

Pobočka Zlaté Banky v Mládé Boleslavi na třídě T.G.Masaryka 1087 ( zastávka u Sportu)  má otvírací dobu Po - Pá od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00 hod. V sobotu má pobočka otevřeno pouze na objednání. Tel. 702 393 373,  www.zlatabanka.com 

Zdroj: FM-Verny s.r.o.