Začátek školního roku bývá hektický pro děti i rodiče. V rámci oslav deseti let Studijní a vědecké knihovny si proto TC HK připravilo pro děti program, který jim zpestřil a odlehčil první školní den. Do prostor galerie U Přívozu dorazilo několik desítek dětí, které si přišly vyzkoušet brýle pro virtuální realitu a projít se s nimi po mořském dně nebo projet na horské dráze. Nechybělo ani stanoviště s oblíbenými miniroboty Ozoboty, kteří se pohybují po barevných dráhách a umí plnit jednoduché příkazy.

Zdroj: Technologické centrum HK 

Programování hrou je jednou z cest, jak dětem zábavnou a nenásilnou formou ukázat základy programování, povzbudit v nich logické myšlení a otevřít jim tak cestu k technickým vzdělávacím oborům. TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové připravuje na tento školní rok pro děti nové kurzy, věnované jak programování, tak i elektrotechnice.

Zdroj: Technologické centrum HK 

V rámci kurzu se děti podrobněji seznámí s Ozoboty a naučí se je ovládat, a tedy programovat, pomocí jednoduchých barevných kódů. Další kurz se pak zaměří na práci s elektrotechnickou stavebnicí Boffin, v níž je možné vytvářet vlastní projekty jako třeba maják nebo detektor lži. Kurz elektrotechniky proběhl v TC HK již na jaře tohoto roku a pro velký úspěch bude vypsán znovu.

 Oba kurzy jsou vhodné pro děti od 8 let a budou probíhat přímo v TC HK. Zájemci se mohou již nyní nezávazně přihlásit na info@tchk.cz.

https://www.tchk.cz