Jsme rodinná firma se sídlem v Kaplici na Českokrumlovsku. Dřevostavby různých typů stavíme od roku 2007. K zákazníkům přistupujeme individuálně, ať už se jedná o krov nebo rodinný dům. Zákazník k nám může přijít s hotovým projektem nebo jen s vlastními nápady, v takovém případě projektovou dokumentaci zajistíme.

Realizace dřevostaveb
Specializujeme se na dodávku a montáž hrubých staveb nízkoenergetických rodinných domů. Naše technologie nám dovoluje přizpůsobit tloušťku stěn, podle přání zákazníka a požadavků na energetickou náročnost objektu. Na našich stránkách proto nenaleznete typové projekty. Samotnou konstrukci RD jsme schopni postavit od 7 do 14 dnů, celý dům se pak zkompletuje do 3 měsíců.

Zdroj: Dřevostavby Štika s.r.o.

Projekce
V naší projekční kanceláři používáme moderní software pro modelování dřevostaveb ve 3D i 2D. Před zpracováním dokumentace pro stavební řízení, tak může zákazník vidět na vizualizacích dokončený dům.

Dřevostavby
Námi realizované dřevostavby mají certifikovanou, difúzně otevřenou skladbu Diffuwall 2010 . Na konstrukce rodinných domů používáme výhradně KVH, BSH hranoly, což zaručuje vysokou stabilitu a dlouhou životnost. Naše konstrukce jsou opracované na CNC stroji a montované na stavbě.

Zdroj: Dřevostavby Štika s. r. o.

Roubenky
Roubené stěny vyrábíme na CNC stroji. Jako materiál používáme tzv. dua/tria lamelované dřevěné hranoly, vysušené na vlhkost 15% (+-2%). Průběžně cinkované lamely nedovolují téměř žádné kroucení či praskání. Mezi jednotlivé trámy vkládáme paměťové pásky schopné zvětšit svůj objem až na 2cm. Přesné položení trámů v jednotlivých vrstvách zabezpečuje pero/drážka a rohové spoje zajistí tvarovou stálost celého domu. Pro veškerou elektroinstalaci jsme schopni vyfrézovat skryté vývrty.

Ostatní dřevěné konstrukce
jako krovy, pergoly, altány, garážové stání atd. vyrábíme ze sušených KVH, BSH hranolů nebo z impregnovaného řeziva. Konstrukci Vám rádi naceníme, případně Vám naši projektanti sami navrhnou řešení.

KapliceZdroj: Dřevostavby Štika s.r.o.