„U jednotlivých účastnic se výsledky individuálně liší, jelikož ale nejsme ještě ani v polovině Proměny, nebudeme v tuto chvíli zatím konkrétní, ale prozradíme, že průměrně činí úbytek v pase úctyhodných 10 - 14,5 cm, a průměrný úbytek podkožního tuku 3 - 4 kg,“ říká trenérka a výživová poradkyně Body Express studia Markéta Sanioglu. „Pokud chcete nastartovat hubnutí, je potřeba také nastavit vhodný jídelníček a nastartovat metabolizmus. S úpravou jídelníčku a zařazením vhodných výživových doplňků jsme dámám z Proměny poradili hned na začátku,“ dodává trenérka Markéta. Výživové poradenství má na aktivity studia logickou návaznost a využít jej mohou všichni klienti. „Zdravé hubnutí je o pravidelné a vyvážené stravě s dostatkem bílkovin, ovoce a zeleniny. Pro každého, kdo chce skutečně zhubnout a váhu si následně také udržet, platí několik obecných zásad. Jíst pravidelně přiměřené porce, nenechat tělo hladovět, aby nemělo potřebu dělat si tukové zásoby, neopomíjet v jídelníčku rostlinné a živočišné bílkoviny a také nepodceňovat pitný režim. Množství jídla i tekutin je pak u každého individuální,“ vysvětluje výživová poradkyně.

Jak funguje EMS?
Body Express studio na Solné ulici poblíž opavského Horního náměstí, nabízí klientům vysoce účinnou a rychlou moderní metodu EMS tréninku jako jediné v Opavě. Jak vlastně koncept, avizující skvělé výsledky již při tréninku v délce pouhých 20 minut 1x týdně funguje, vysvětluje provozovatelka Body Express studia v Opavě, Hana Labuzíková.

Co vlastně zkratka EMS znamená?
EMS je nejrychlejší způsob, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy, nebo zhubnout. Metoda funguje na bázi elektro-myo-stimulace svalů celého těla. Využívá slabých elektrických impulsů a při mírné zátěži aktivuje až 95% svalů celého těla najednou a rovnoměrně. Svaly se díky stimulaci dokážou stáhnout a uvolnit až 85 x za sekundu! Efektivita EMS tréninku je proto v porovnání s obvyklým cvičením nesmírně vysoká.

Pro koho je tato metoda vhodná?
Na konceptu je unikátní jeho všestranné zaměření a je, až na výjimky, vhodný téměř pro každého, komu je více než 16 let. Metodu využijí sportovci, nesportovci i senioři a vhodná je třeba i pro lidi
s vyměněnými klouby. Nemusí to totiž být vždy jen o cvičení. Můžete se přijít zrehabilitovat – EMS vám pomůže uvolnit záda a jiné svalstvo, nebo když se potřebujete zregenerovat po tréninku, a je také velmi efektivní pro rychlé a účinné zaktivování metabolismu, což je důležité zejména pro ty, kdo chtějí zhubnout.

Ke stimulaci svalů je využívána elektřina, nemusí se lidé bát?
V žádném případě. Kvalitní stroje redukují vstupní hodnoty elektřiny na naprosté minimum, které je pro lidské tělo přijatelné a EMS technologie je v podstatě základem dnes zcela běžné rehabilitační elektroléčby. Lidé mají často obavy, a protože to víme a chápeme, může si u nás každý zájemce vyzkoušet zdarma takzvanou dvacetiminutovku. Je třeba nebát se a zkusit to. Můžete přijít, vše si vyzkoušet, navnímat a vyhodnotit, zda je pro vás metoda vhodná. Případné kontraindikace, které využití EMS znemožňují proberete a vyloučíte s našimi proškolenými trenéry.

Jak často doporučujete EMS trénink a co vše je k němu potřeba?
K dosažení efektu naprosto stačí trénink jedenkrát za týden. Během dvaceti minut dojde k plnohodnotné aktivaci svalů, která takzvaně „dojíždí“ následujících 4-5 dnů. Pouze před první lekcí je třeba počítat s časem navíc pro seznámení s bezpečnostními pokyny, vyloučení případných kontraindikací, stanovení cílů a individuální nastavení intenzity tréninku. Vše probíhá za pomocí školeného trenéra, jehož přítomnost je vždy garantována.
K tréninku samotnému pak nepotřebujete v podstatě nic. Existuje několik málo doporučení zejména ohledně pitného režimu před tréninkem, ale jinak veškeré potřebné vybavení jednoduše obdržíte ve studiu, kde je také zanecháte. Objednávat se lze pohodlně přes rezervační systém na webových stránkách.

Pokud tedy absolvuji pravidelné lekce EMS podaří se mi výrazně zhubnout?
V procesu hubnutí je nezbytný pohyb doplněný vhodnou stravou. Na koncept Body Express proto přirozeně navazuje i výživové poradenství. Naši výživoví poradci dokážou klientům poradit
s úpravou stravy, doporučí potravinové doplňky, nebo pomohou s vytvořením vhodného jídelníčku.

www.bodyexpress.cz
Zdroj: Miha-Bau spol. s r.o.