První červenec je dnem, kdy se poprvé otevřou turnikety bobové dráhy v rychle se rozrůstajícím areálu Kraličák pod Králickým Sněžníkem na Olomoucku. Z daleka viditelná dráha se nachází na černé FIS sjezdovce na úpatí kopce Štvanice. První hosté budou přivítáni na slavnostním zahájení v 9:00 hod. Na co se můžou těšit?

Rekreační areál KraličákZdroj: KRALIČÁK s.r.o.

V prvé řadě na tunel a dva karusely, tedy otočky o 360°, díky kterým se kilometr dlouhá jízda promění v čiré dobrodružství pro všechny malé i velké. „Bobovou dráhu jsme se snažili udělat uživatelsky co nejzajímavější a zároveň viditelnou tak, aby rodiče mohli po celou dobu sledovat svoje ratolesti. Dva karusely a tunel na černé sjezdovce nemají v ČR obdoby. Každý bob je jedinečný, má své jméno a je odlišený různobarevnými pruhy na kapotě. Stejným způsobem bavíme lidi na lanovce D-line, jejíž jednotlivé sedačky jsou rozlišeny barvami pružin a dalšími designovými prvky,“ říká majitel areálu a investor Ing. Dušan Juříček.

Bobová dráhaZdroj: KRALIČÁK s.r.o.

Bobová dráha není jediným obohacením letošní letní sezony, majitelé se zaměřili také na revitalizaci jejího okolí. „Vedle dráhy vyroste botanická a bylinková zahrada s vyhlídkovými místy pro odpočinek. Bylinky, a postupně keře ostružiníků a borůvek dochutí místní jídlo, které se zde celý rok nabízí,“ dodává Juříček.

Horský areál Kraličák leží ve třech údolích – Hynčickém, Stříbrnickém a Štěpánovském – rozléhajících se na 600 ha v malebné a turisticky atraktivní krajině Starého Města pod Králickým Sněžníkem. Realizace bobové dráhy je po nejmodernější šestisedačce v ČR, rybnících ve Štěpánově, unikátní rozhledně od Martina Rajniše a oceněné Grand Prix architektuře penzionu Kraličák jednou z dalších realizací naplňujících dlouhodobé motto: „Rosteme s vámi.“

Dne 5.7. se přivezte na koncert Báry Basikové a s elektrickým cimbálem a písněmi U2 lanovkou na kopec Štvanice a získejte jízdu novou bobovou dráhou jako bonus na uvítanou!

Kontakt:
kralicak@mujkralicak.cz
www.mujkralicak.cz
Odkaz na FB: https://www.facebook.com/mujkralicak/?fref=ts
Odkaz na Instagram: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/skiarealkralicak/

Zdroj: KRALIČÁK s.r.o.