Dobíjecí park zahrnuje dvě rychlé dobíjecí stanice HyperCharger o výkonu 75 kW umožňující dobíjet vozidla se standardem CCS2, CHAdeMO a Mennekes-Type 2.

Jedna z této dvojice vysoce výkonných dobíjecích stanic byla realizována v rámci první výzvy dotačního programu OPD – známé jako „Páteřní síť PRE“, podporovaného Ministerstvem dopravy. Pro PRE se tak jedná o první z celkových 125 stavebních instalací v rámci tohoto programu, který bude naplněn do konce roku 2021.

Rychlodobíjecí stanice HyperCharger u Lidlu v ČakovicíchZdroj: Asset Media
Rychlodobíjecí stanice HyperCharger u Lidlu v Čakovicích

Dalším milníkem v oblasti rozvoje dobíjecí infrastruktury veřejných dobíjecích stanic PREpoint je instalace ultrarychlé dobíjecí stanice HyperCharger o výkonu 150 kW v Praze na Výstavišti Holešovice. Oproti běžným vysoce výkonným dobíjecím stanicím umožňuje použitá technologie současné rychlé stejnosměrné dobíjení dvou elektromobilů zároveň a současně v případě vytížení této dobíjecí stanice má PRE možnost do budoucna rozšířit výkon až na úroveň 300 kW.

Rychlodobíjecí stanice HyperCharger u Lidlu v ČakovicíchZdroj: Asset Media
Rychlodobíjecí stanice HyperCharger u Lidlu v Čakovicích

Těmito dvěma instalacemi PRE upevňuje pozici dominantního provozovatele dobíjecích stanic na území hl. m. Prahy a zároveň technologického inovátora v oblasti superrychlého dobíjení.

PRE tak provozovala ke konci roku 2019 na území ČR celkem 85 dobíjecích stanic a připravuje do konce roku 2021 instalaci dalších přibližně 600 dobíjecích stanic.