Akce se uskuteční pod záštitou paní primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. S ohledem na historii daného místa se koordinátor programu Jiří Filip rozhodl jarmark pořádat, co nejvíce v historickém duchu. Proto nese akce podtitul …jako z 1. republiky.  Na akci budou domácí a tradiční produkty a všichni prodejci i účastníci budou, co možná nejvíce v dobovém oblečení. Vstup je samozřejmě volný a areál bude po dobu akce přístupny ze všech 3 stran (Křenová, Vlhká, Špitálka).

Akci pořádá www.projektmosilana.cz a společnost The Media crew s.r.o., produkčně událost zajišťuje společnost ARETRA PRO s.r.o.   
Akce probíhá za podpory současného majitele areálu společnosti Financial Consortium.

Vše bude připraveno v sobotu 16. 4. v čase 11:00 - 20:00 a v neděli 17.4. v čase 11 - 18:00.

Na akci se představí více než 15 farmářů (řezník, kozí farma, ovčí farma, zelenina, levandulový statek, rakytník, máta, pekařství, cukrářství…) a řemeslníků (košíkář, pomlázky pletené na místě) 3 brněnské mini pivovary (Líšeňský, Richard, Stern), vinař z Moravské Nové Vsi a chybět nebudou ani vynikající teplé pochutiny jako například pečená žebra.

K tanci i poslechu zahraje brněnská harmonikářka Tereza Škrháková a těšit se můžete i na lidový tanec či dětské vystoupení. Tipy na velikonoční stůl představí v rámci vaření "na živo" šéfkuchař Lubomír Javůrek ze SŠ Charbulova. Chybět nebudou ukázky práce řemeslníků či předvedení porcování vepřového masa díky řezníkovi Havlíčkovi. V sobotu bude k poslechu hrát i cimbálová muzika Pajtáš a pro děti bude k dispozici kolotoč na ruční pohon, houpačky a tvořivé dílničky.

Jarmark je první ze série akcí, které oživí současný brownfield areálu bývalé textilky Mosilana, a nabídnou tak novou příležitost kulturního vyžití nejen pro místní obyvatele.