Zdroj: Irena Kovářová, Senior Brand Manager značky Loctite – Henkel

Dobrý den, ve článku uvádíte, že vteřinová lepidla někdy příliš nedrží z důvodu mastného povrchu. Máte nějaký tip, jakými prostředky jednotlivé povrchy odmastit? Případně – stačí jen jeden prostředek na všechny povrchy, tak případně jaký doporučujete?

Dobrý den, povrchy dokážete spolehlivě odmastit lihem. Nebo postačí klasický přípravek jako například Ceresit TS 100 – univerzální čistič.

Dobrý den, jaké lepidlo byste doporučili na opravu odlepené podrážky bot? #zralok

Žralok na botě je v naší rodině velmi neoblíbený, je to častý problém, zejména, když jsou v rodině děti. Osobně s ním mám mnoho zkušeností. K rychlému přilepení podrážky můžete zvolit ze sekundových lepidel Loctite Super Attak Flex Gel, který vytváří extra silný, ale flexibilní spoj. Tudíž se pak dobře přizpůsobuje prohýbání boty při pohybu. Je voděodolný a navíc průhledný, takže slepený žralok nebude vidět.

V čem se lišíte od vaší konkurence?

Z této otázky máme radost. Značka Loctite je původně značkou profesionálního lepení. Vznikla pro potřeby průmyslu, tam, kde byl požadavek na extrémní sílu, jako například lepení konstrukcí letadel. Tyto zkušenosti jsme pak využili i pro spotřebitelská lepidla Loctite. Tak, jako v průmyslu, můžete ocenit i vy jeho sílu, přesnost a rychlost při lepení. Navíc máme i speciální výrobky jako Loctite 60 s, který vám dává dostatek času pro korigování spoje.

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

Jak nejlépe a nejméně bolestivě odstranit vteřinové lepidlo z prstů, když už zaschne? Musím se přiznat, že s tím mám problém takřka vždy, i když použiji třeba štěteček. Děkuji za odpověď.

Souhlasím s vámi, toto je oříšek. Někdo používá při lepení tenké jednorázové lékařské rukavice, ale zejména u lepení drobných věcí, se s nimi pracuje špatně a chce to zkušenosti chirurga. Druhou možností je použít Loctite odstraňovač lepidla. Naneste jej na místo, nechte několik minut působit do změknutí lepidla a pak postupně opatrně sloupněte. Musíte být trpěliví a dát tomu čas. Po odstranění lepidla si umyjte ruce mýdlem.

Na jaký materiál funguje vteřinové lepidlo nejlépe? Děkuji.

Vteřinová lepidla dokážou lepit různé materiály, nejčastěji kov, dřevo, kůži, ale i keramiku či některé plasty. Pak jsou speciální sekundová lepidla, která mají specifický okruh použití a jsou určená pro konkrétní lepení.

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

Udrží lepidlo i těžké materiály?

Sekundová lepidla nejsou určená k lepení extrémně těžkých věcí, na to by se spíše hodila montážní lepidla například značka Pattex. Je ovšem otázkou, čemu říkáte těžké materiály. Přesto je síla sekundových lepidel velmi vysoká, např. pevnost v tahu Loctite Super Attak Power Gel je průměrně 152–254 kg/cm2.

Dobrý den, do kterých obchodů lepidla dodáváte? Děkuji.

Loctite zakoupíte v široké síti klasických řetězců, včetně hobby marketů, na online shopech ale i ve specializovaných drogeriích nebo papírnictvích.

V případě, že lepím více kusů, kolik budu potřebovat štětečků.

V případě, že lepíte pomocí Loctite Brush On, záleží na lepené ploše. Budete tedy potřebovat jen jeden  štěteček, který je součástí obalu. Štěteček vždy po použití společně s víčkem uzavřete v nádobce a můžete jej nechat na další lepení. Když dobře utáhnete uzávěr, dokáže vám vydržet dlouhou dobu, to znamená, že jej můžete používat opakovaně, dokud lepidlo nevypotřebujete.

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

Proč je vteřiňák jen na jedno použití? Příště už je tvrdé a nepoužitelné.

Vteřinová lepidla nejsou jen na jedno použití, ale jestliže není dobře uzavřené, ztvrdne rychleji než jakékoliv jiné. To je jeho přednost, ale i nevýhoda. Při lepení je téměř okamžitě slepeno, jestliže ale necháte déle lepidlo otevřené, nebo jej nezavřete úplně, ztvrdne jako při lepení.

Dobrý den, čím se liší lepidla Loctite od konkurenčních lepidel, které jsou však levnější? Děkuji.

Výše jsem popsala v čem jsou výhody lepidel Loctite. Je to otázka receptury i komponent, které lepidlo tvoří. Loctite vychází ze svých letitých zkušeností a používá suroviny v receptuře tak, aby lepidlo bylo spolehlivé a mělo velkou sílu při lepení.

Cena? Kde koupit?

Sekundová lepidla Loctite můžete koupit v řetězcích, na e-shopech, v hobby marketech, specializovaných drogeriích, ale i papírnictvích. Ceny jsou podle konkrétního druhu různé – pohybují se od 29 do 160 Kč. Záleží opravdu na druhu, balení a velikosti lepidla.

Děkuji Vám všem za dotazy, moc ráda jsem na ně odpovídala. Přeji, ať se vám lepení Loctitem daří a dokážete s ním opravit spoustu pro vás cenných věcí.

www.loctite-superattak.cz