Šest organizací, šest užitečných nápadů
Které  projekty se pivovar rozhodl letos podpořit, a na co se mohou místní obyvatelé a návštěvníci Beskyd těšit, se už ví. Šest projektů získá na realizaci svého nápadu celkově 1,4 milionu korun včetně bonusové prémie 50 tisíc korun, o které rozhodne veřejnost svým hlasem.

Hlasujte pro nejsympatičtější projekt
Každý teď může rozhodnout, kterému z šesti projektů pivovar přidělí navíc prémii 50 tisíc korun. O tom, která organizace získá nejvíce hlasů a tím pádem i prémiovou částku, bude jasno v září na Radegast Dni, který se letos koná 1. září v Nošovicích.

Hlasujte pro nejsympatičtější projekt na www.radegastlidem.cz
až do 31. července 2018!

Který projekt vyhraje bonus?
Zkvalitnění čistění odpadních vod z chat a budov na vrcholu Lysé hory, obnova skautské kamenné mohyly Ivančena, nový dřevěný vstup do chaty Prašivá, péče o horské louky a praměniště na Radhošťském hřebeni. To jsou některé z projektů, které získaly grant a budou se letos realizovat.

Vybrané projekty, pro které můžete hlasovat:

Završení obnovy skautské mohyly Ivančena

Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: Junák - český skaut)

Organizace Junák se pustí do úpravy skautské mohyly Ivančena pod vrcholem Lysé hory a jejího okolí. Dojde k zatravnění prostoru, dozdění stávajících zídek, umístění pamětních desek, zřízení informačního modulu s fotografiemi a přiložení návodu na přikládání kamenů.

Kvalitnější čištění odpadních vod z chat a budov stojících na vrcholu Lysé hory
 Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: Klub českých turistů)

Projekt povede k realizaci takových technických opatření, kterými se zvýší účinnost fungování místní čistírny odpadních vod a zajistí se zlepšení kvality odpadních vod.

Nový dřevěný vstup do chaty Prašivá
 Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: Klub českých turistů - Beskydy, Moravskoslezský kraj)

Cílem projektu je zajistit důstojný dřevěný vchod do horské chaty Prašivá, který bude respektovat architektonické členění chaty a celkový ráz chaty z roku 1921. Vchod bude celý ze dřeva a bude ho zdobit nová střecha a kamenná dlažba.

To, co hlídá Radegast aneb ochrana ohroženého biotopu v Beskydech

Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: ČSOP Salamandr)

Svažitý terén na Radhošťském hřbeni, kde se vyskytuji prameniště a celoevropsky ohrožené smilkové trávníky, je náročný na údržbu a kosení. Projekt se tedy zaměřuje na náročnou údržbu této oblasti a na podporu udržitelnosti chovu ovcí, které pomáhají v péči o ní.

Přístřeší pro akce Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách
 Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: Ski Park Grůň)

Cílem projektu je pořídit dva velké stany bílé barvy, které vytvoří zázemí pro turisticky atraktivní akce Ledové a Dřevěné sochy na Pustevnách. Sochy tak budou chráněny před nepřízni počasí a patřičné přístřeší zabrání jejich tání. V jednom ze stanů se navíc plánuje vytvoření galerie dřevěných soch.

Výletní vlaky do pivovaru Radegast
 Zdroj: Zadavatel.
(Příjemce grantu: Slezský železniční spolek)

Vlakem přímo do pivovaru? Proč ne, Slezský železniční spolek i letos zajistí speciální vlaky, které zájemce přivezou přímo do nošovického pivovaru. Vlaky pojedou přes Havířov, Albrechtice u Českého Těšína a Český Těšín (nebo Frýdek-Místek) přímo na pivovarskou vlečku. V pivovaru bude pro návštěvníky připravena exkurze spojená se školou čepování piva a občerstvením.

Desítky milionů korun na zvelebení beskydské krajiny
Pivovar Radegast je součástí tohoto regionu, je tady doma. Kraji a lidem v něm je zavázán za to, že se stal úspěšným a že pivo, které vaří, přináší radost mnoha lidem. Proto finančně podporuje zajímavé projekty, které vedou ke zlepšení života obyvatel a záchraně přírodního bohatství.

Od začátku fungování grantového programu, podpořil pivovar desítky projektů částkou více než 30 milionů korun.

Kterému projektu dáte svůj hlas?

Hlasujte na www.radegastlidem.cz do 31. 7. 2018!