Posadit se můžete v anglickém pubu s muzeem RAF nebo ve stylové vinárně se samoobslužným vínomatem. Jsme restaurace, vinárna a muzeum v jednom.

 RAF House – stylová restauraceZdroj: rafhouse.czCelé to začalo dlouholetým přátelstvím tří lidí. Braňa Fischera a Petra Rajníce, kteří na Slovensku vyrábí naprosto skvělé víno a Honzy Dašovského, který si ho (i je:-)) zamiloval. Kluci se svými víny vyhrávali (a stále vyhrávají) plno světových výstav a jsou v tom opravdu dobří. My jsme, mimo jiné, fanoušky do létání, historie. Máme v Ivančicích modelářské letiště, sbíráme věci z druhé světové války a plno dalších naprosto bláznivých věcí.

Napadlo nás, že bychom mohli víno dovézt do Česka a podělit se s přáteli a všemi, co mají rádi skvělé víno.

Vymýšleli jsme obchodní značku, pod kterou by tato vína nesla svoji nezaměnitelnou tvář… “Rajníc a Fischer”… co s tím.. RaF. RAF!! Royal Air Force! Naše sbírka! A nápad byl na světě! Vína RAF wine!

Potřebovali jsme místo, kde se mohou vína ochutnat, kde se o nich můžeme rozpovídat, kde můžeme ukázat to, že to nejsou jen obyčejná vína. Že jsou to špičková, kvalitní vína s příběhem.

Postupně se myšlenka rozvíjela. Proč mít jen místo kam zajdeme ochutnat víno, k vínu patří také jídlo. Proč tedy neotevřít rovnou restauraci? Proč to celé nespojit i s naší sbírkou?

Po osobních darech od pana generála Emila Bočka, uzrála myšlenka vzniku Muzea RAF generála Emila Bočka. Bylo to víno, které dalo vzniknout přátelství rytířů vína, rytířů nebes a všech, kteří umožnili vzniku toho, čemu dnes říkáme RAF House.

Vše, co v RAF House děláme je od srdce. Jídlo, pití, personál, muzeum… vše musí být na 100%! Samožrejmě víme, že je to subjektivní a že nic nemůže být dokonalé, ale my uděláme všechno pro to, aby k dokonalosti chybělo jen málo!

Nyní nabízíme restauraci, vinárnu, sklípek, sál na akce, svatby, narozeniny, školení a letos v létě jsme také otevřeli sklípek v Pavlově. Věříme, že vás to bude bavit tak jako nás! Stavte se za námi, ochutnejte něco (ne)tradičního, něco nového, super víno a dejte nám vědět jak se vám to líbí a jak vám chutnalo. Všechno nás zajímá!

A hlavně pamatujte, musíte za námi přijít, bez vás to nedáme. Vy, zákazníci, jste pro nás tím motorem, proč to celé dělat a důvod toho, proč nás to nepřestane bavit.

Všechno má svůj příběh. Dům, lidé, vy, my… napišme společně kapitolu, na kterou budeme rádi vzpomínat… Těšíme se na setkání! 

tým RAF House :)